Prepričljiva Seattle in Green Bay, nova drama v Atlanti

NFL 28. Sep 20209:10 > 9:18
Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Nedeljska nočna tekma je pripadla Packersom, ki ostajajo neporaženi. Enako velja za Seattle, ki so tokrat premagali Dallas Cowboys. Odlično tekmo so odigrali Buffalo Bills in Los Angeles Rams, po napeti končnici so se zmage veselili domači.

Atlanta je ponovno zapravila veliko prednost, predvsem s pomočjo menjave podajalcev v Chicagu, ki bo zagotovo dvignila veliko prahu.

Nedeljska nočna tekma v New Orleansu je minila brez dveh prvih lovilcev Davanteja Adamsa in Michaela Thomasa. V Adamsove čevlje je za Packers tokrat stopil Allen Lazard, ki je ujel šest žog za 146 jardov in en touchdown. Packers so do ključnega touchdowna prišli dobri dve minuti pred koncem, ko je Rodgers s podajo tight endu Jaceu Sternbergerju pridobil 23 jardov, po igrišču pa jih je proti končni coni pomaknil še kazen Saintsov. Rodgers je za zmagovalni touchdown v končni coni našel Roberta Tonyana, s katerim so Packers prišli do tretje zmage. V vrstah Saintsov je ponovno blestel Alvin Kamara, ki je po tleh zbral 58 jardov, po zraku pa 13 ujetih podaj, 139 jardov in dva touchdowna.

Pestro in touchdownov polno je bilo v Seattlu. Zmage so se na krilih neverjetnega Russella Wilsona veselili Seahawks. Odločilni touchdown je dosegla naveza Wilson-D.K.Metcalf. Slednji se je s tem nekoliko oddolžil za fumble, ki ga je storil ob koncu prvega polčasa, ko mu je Trevon Diggs tik pred končno cono izbil žogo.

Wilson je ponovno podal za 315 jardov in pet touchdownov, tri od njih pa je ujel Tyler Lockett. Enega je dodal Metcalf. Wilson ima v treh tekmah neverjetnih 14 podaj za touchdown, s katerimi si bo priboril vsaj kakšen glas za najkoristnejšega igralca lige – do sedaj ga namreč še ni prejel. Dallas je imel na koncu še eno priložnost, a je obramba Seahawks ob podaji v končno cono vzdržala. Za Cowboys so bile ključne izgubljene žoge. Dak Prescott je vrgel dve prestreženi podaji, eno pa izgubil, kar je bilo preveč za razigrane Seahawks.

Do zmage in izkupička 3-0 so prišli še Buffalo Bills, ki so gostili LA Rams. Bills so vodili že z rezultatom 28:3, nato paz nekaj napakami Ramsom dopustili vrnitev. Rams so štiri minute pred koncem povedli z 32:28. Bills so v zadnjem napadu lovili touchdown, novo življenje pa so dobili po dosojenem prekršku, ki bo zagotovo zbudil veliko polemik. Bills so prek Josha Allena in Tylerja Krofta v zadnjih sekundah tekme dosegli touchdown in si rešili kožo.

Do enakega izkupička (3-0) so prišli tudi Chicago Bears, ki so gostovali pri Atlanta Falconsih. Slednji imajo še naprej ogromno težav z drugimi polčasi in vodstvom, ki se v zadnjem delu tekme vsakič znova stopi. Tokrat so zapravili 16 točk prednosti, ki so si jih priborili v prvem delu, s tem pa prišli do neslavnega dosežka.

Za veliko debat je poskrbel Matt Nagy, trener Chicaga, ki se je skupaj s svojimi pomočniki odločil za menjavo glavnega podajalca kar sredi tekme. Nick Foles je očitno poskrbel za iskrico, s katero so se Bears vrnili v igro in prišli do tretje letošnje zmage. Nagy sicer po tekmi ni želel komentirati in napovedovati položaj prvega podajalca, vendar je v izjavi za NFL Network dejal, da ve, kaj to pomeni in v katero stran se pomika franšiza. To verjetno pomeni, da bo prvi podajalec (p)ostal Foles.

Neporaženi ostajajo še Pittsburgh Steelers, ki so tokrat v internem obračunu bratov Watt ugnali Houston Texans. V Clevelandu se je pisala zgodovina za ženske v ligi NFL. Tako pri Browns kot pri Washingtonu je bila med trenerji prisotna ženska, prav tako pa je bila ženska predstavnica med sodniki.

Cleveland Browns so premagali Washington Football Team in imajo tako prvič po letu 2014 pozitivni izkupiček (2-1). Newyorški ekipi še naprej drsita v brezno, saj sta obe vpisali poraz. Zmage so se z izjemno igro po tleh veselili še New England Patriots, Carolina Panthers pa je premagala Los Angeles Chargers in se veselila prvič letos. Poslastica navijače lige NFL čaka v noči na torek, ko se bodo udarili Baltimore Ravens in Kansas City Chiefs.