NFL: Kdo bo ostal neporažen?

NFL 25. Okt 20208:25 > 8:52
Naomi Baker/Getty Images

Derbi 7. tedna lige NFL bo med Tennessejem in Pittsburghom, ki sta neporažena. Na SK bosta lahko videli debi Le'Veona Bella v dresu Kansas Cityja in nočno tekmo med vse boljšo Arizono ter neporaženim Seattlom.

Getty Images

Tennessee in Pittsburgh bi se morala pomeriti že pred tremi tedni, vendar so tekmo zaradi izbruha covida med igralci Titansov prestavili na to nedeljo. Obe ekipi sta pri 5-0 in obeta se vrhunski obračun. Pittsburgh je proti Clevelandu z gladko zmago dokazal, da lahko premaguje tudi zelo dobre ekipe, Tennessee pa je potem, ko je razbil Buffalo opozoril, da ga je potrebno jemati zelo resno.

Prvaki Kansas City gostujejo v Denverju, v svojih vrstah pa bodo prvič imeli tekača Le’Veona Bella, ki je prišel iz NY Jets in bo dodal še dodatno dimenzijo že tako eksplozivnemu napadu Chiefs.

Seattle je tudi še neporažen (5-0), vendar bo prvi kandidat za MVP Russell Wilson s svojo ekipo tokrat odšel na resen divizijski test v Arizono. Cardinals (4-2) so dobili zadnji dve tekmi in so pod vodstvom vse boljšega Kylerja Murrayja resni kandidati za končnico.

Še eni člani odlične divizije NFL West, LA Rams (4-2), se bodo borili na končnico, na ponedeljkovi tekmi pa bodo gostili vodilno ekipo NFL North, Chicago. Bears (5-1), pri katerih je zdaj podajalec nekdanji MVP Super Bowla Nick Foles, so neporaženi na treh letošnjih gostovanjih.

Zanimivo bo tudi v New Englandu, kjer se bodo Patriots (2-3) skušali izogniti najslabšemu startu v dobi Billa Belichicka. Šestkratni prvaki so brez Toma Bradyja povsem druga ekipa, nazadnje pa so štiri od prvih šetih tekem izgubili leta 2000. Tokrat v goste prihaja njihov bivši quarterback Jimmy Garoppolo s svojimi 49ers (3-3). San Francisco, ki je lani igral na Super Bowlu, ima ogromno težav s poškodami, na listi poškodovanih je kar 17 igralcev, najbolj pa manjkata tekač Raheem Mosters in vodja obrambe Nick Bosa.

Razpored prenosov tekem lige NFL na Sportklubu:

Nedelja, 25.10.:

18:00 Houston – Green Bay (SK 3)

21:25 Denver – Kansas City (SK 3)

21:25 New England – San Francisco (SK HD)

Ponedeljek, 26.10.:

1:20   Arizona – Seattle (SK 1)

Torek, 27.10.:

1:20   LA Rams – Chicago (SK 1)