NFL Draft: Garrett kot prvi, Cleveland še z dvema

NFL 28. Apr 201716:13 > 16:31
Getty Images

V noči na petek je v Philadelphiji potekal nabor lige NFL. Kot prvi je bil pričakovano izbran Myles Garrett iz univerze Texas A&M, ki je postal najnovejši član Cleveland Browns. Večer ni minil brez nekaterih presenečenj in številnih menjav.

Prva menjava je sledila že takoj po prvem izboru. Cleveland je pričakovano vzel najboljšega igralca Mylesa Garretta, nato pa sta se Chicago Bears in San Francisco 49ers dogovorila o menjavi izborov v prvem krogu. Bears so se tako pomaknili za eno mesto navzgor in presenetljivo izbrali podajalca Mitchella Trubiskega. San Francisco se je pomaknil le mesto nižje, ob tem pa dobil še nekaj izborov na letošnjem naboru, kot tretjega pa je pod svoje okrilje dodal dolgo želenega Solomona Thomasa.
Na naslednjo zamenjavo je bilo potrebno počakati do 10. izbora. Buffalo Bills so svoj 10. izbor zamenjali s Kansas City Chiefs, ki so se odločili za podajalca Patricka Mahomesa II. Ta bo v sezoni 2017 drugi podajalec Chiefs, a več kot očitno nanj računajo po odhodu Alexa Smitha. Bills so z menjavo pridobili tudi prvi izbor na naboru leta 2018.

Do nove menjave je prišlo pri 12. izboru, ko je Cleveland zamenjal izbor s Houston Texans, ki so se odločili za podajalca univerze Clemson, Deshauna Watsona. Pri Texans so tako dobili novega prvega podajalca (vsaj na dolgi rok, čeprav naj Watson ne bi bil prvi podajalec vse od začetka sezone) in svojo menjavo za Brocka Osweilerja, ki je še vedno član Brownsov. Z menjavo za 12. izbor so Browns pridobili tudi prvi izbor na naboru 2018.
Browns so ponovno izbirali kot 25., ki je bil originalno izbor Houstona, in izbrali vsestranskega Jabrilla Peppersa. Cleveland je ponovno menjal ob koncu prvega kroga, tokrat z Green Bay Packers. Browns so izbrali TE Davida Njokuja.

Ob koncu prvega kroga smo videli še dve menjavi. Atlanta Falcons so se premaknili na 26. mesto, Seattle pa se je premaknil na 31. mesto. Falcons so izbrali Takkarista McKinleya (imel je čustven govor ter na oder prinesel sliko svoje pokojne babice), Seattle pa je nato naknadno zamenjal izbor s San Franciscom. 49ers so tako kot 31. po vrsti izbrali Reubena Fosterja. Green Bay bo zaradi menjave tako svoj prvi izbor videl šele v drugem krogu in sicer 33. po vrsti, Seahawks pa bodo izbrali takoj za Packers.

Čeprav je nabor bogat z obrambnimi igralci, pa je med prvimi desetimi bilo izbranih več napadalno usmerjenih igralcev. Jacksonville Jaguars so izbrali tekača Leonarda Fournetta, prav tako so se za tekača odločili pri Carolina Panthers, njihov novi član pa je postal Christian McCaffrey.
Pri New York Jets so se sicer odločili za prepotrebno krepitev obrambe. Tennessee Titans, Los Angeles Chargers in Cincinnati Bengals so se odločili za lovilce; Corey Davis (Tennessee), Mike Willams (Los Angeles Chargers) in rekorder marčevskega combina v teku na 40 jardov John Ross (Cincinnati).
Drugi in tretji krog bosta na sporedu v petek. Četrti, peti, šesti in sedmi krog pa bodo na sporedu v soboto.

Nabor NFL 2017, prvi krog:
1. Myles Garrett, DE, Cleveland Browns
2. Mitchell Trubisky, QB, Chicago Bears