NFL: Freeman najbolje plačani tekač v ligi

NFL 9. Avg 201716:07 > 16:28
Justin Edmonds/Getty Images

Running-back moštva Atlanta Falcons, Devonta Freeman, je danes podpisal pogodbo, s katero bo v naslednjih petih sezonah zaslužil nekaj več kot 41 milijonov dolarjev.

Elitni tekač moštva poražencev na letošnjem Superbowlu se je torej s Falconsi dogovoril za dolgoročno pogodbo. Uradna spletna stran NFL.com poroča, da bo hitronogi Freeman letno v povprečju zaslužil 8.25 milijona dolarjev.

To pomeni, da nekdanji član univerze Florida State med vsem igralci na položaju “running-back” v ligi služi največ. Sicer ga bo najverjetneje prehitel tekač Pittsburga LeVeon Bell, ki so mu Steelersi ponudili 12 milijonov dolarjev vreden dogovor, a gre v njegovem primeru le za enoletno pogodbo (franchise tag).

Freemanov agent Kristin Campbell se je s klubom, ki bo v novi sezoni igral na povsem novem stadionu, dogovoril o 22 milijonih dolarjev zagotovljenih sredstev in 15 milijonov podpisnega bonusa. Freemana je Atlanta izbrala na naboru pred tremi leti. Od takrat je za Falconse zbral 27 touchdownov.