NFL: Sezono odpirajo Patriotsi in Chiefsi

NFL 7. Sep 201713:20 > 13:29
Tim Warner/Getty Images

Po 215 dneh premora od tekem lige NFL je znova napočil čas za novo sezono, sezono 2017, ki jo bosta na Gillette Stadium otvorila New England Patriots in Kansas City Chiefs. Tekmo si boste lahko na Sportklubu 1 ogledali v noči na petek.

Za razliko od lanske sezone bodo Patriotsi to tekmovalno leto začeli s podajalcem Tomom Bradyjem, ki je lani zaradi kazni izpustil prve štiri tekme. A so Patriots prejšnji teden vseeno doživeli hud udarec. Na pripravljalni tekmi proti Detroit Lions so namreč izgubili prvega lovilca Juliana Edelmana, ki je utrpel hujšo poškodbo kolena in bo zaradi tega izpustil letosnjo sezono. V polni pripravljenosti je tudi tight end Rob Gronkowski, ki je zaradi poškodbe hrbta lani izpustil več kot polovico sezone, med drugim ni zaigral niti na Super Bowlu LI. Sezono je predčasno zaključil tudi cornerback Cyrus Jones, ki si je na zadnji pripravljalni tekmi proti New York Giantsom mocno poškodoval koleno.

Tudi pri Chiefs imajo nekaj tezav s poškodbami. Za celotno sezono je izgubljen tekač Spencer Ware, ki si je prav tako poškodoval koleno. Pred sezono so pri Chiefs močno računali na Wara. Lani je 25−letnik osvojil 914 jardov po tleh in dosegel tri touchdowne. Andy Reid bo primoran zamenjavo iskati v Chancandricku Westu in C.J. Spillerju.
V letošnji sezoni bo krmilo napada Chiefsov se vedno usmerjal Alex Smith, njegova rezerva pa bo Patrick Mahomes, novinec, ki so ga Chiefs izbrali v prvem krogu nabora. Od Mahomesa si Chiefs v prihodnosti veliko obetajo. Zaigral je na štirih pripravljalnih tekmah, podal za 390 jardov in dosegel štiri touchdowne, a se bo za nastop na velikem odru moral se malce razviti. Podajalca manj imajo v svojem moštvu Patriots, ki so se takoj odzvali na poškodbo Juliana Edelmana in se z Indianapolis Colts dogovorili za menjavo. Bill Belichick je v Indianapolis poslal Jacobyja Brisetta, v zameno zanj pa je novi član Patriotsov postal lovilec Phillip Dorsett. Poleg najnovejše pridobitve bo strah nasprotnim obrambam sejal tudi Brandin Cooks, novinec v dresu Patriotsov, ki se je aktualnim prvakom pridružil aprila, potem ko so se Patriots za menjavo dogovorili z New Orleans Saints.
Patriots in Chiefs se sicer dobro poznajo, saj sta obe ekipi v zadnjih letih v vrhu konference AFC. Nazadnje sta se moštvi pomerili januarja lani, ko so se zmage z 28:21 veselili Patriots. A na zadnji medsebojni tekmi rednega dela sezone so se gladke zmage veselili Chiefs, ko so na Arrowhead Stadiumu ponižali Patriots − 42:14.
Tokratno otvoritveno poslastico si lahko ogledate na Sportklubu 1 od 2:30 dalje.