Tampa bo gostila Superbowl LV

NFL 19. Okt 201714:14 > 14:46
Naomi Baker/Getty Images

Tampa Bay Bucaneersi so sporočili, da izpolnjujejo vse kriterije za gostitev 55. Superbowla v zgodovini lige NFL, ki ga bosta najboljši ekipi konferenc AFC oziroma NFC torej odigrali na stadionu Raymonda Jamesa.

Tampa je dobila pravico za organizacijo Superbowla že maja 2021, toda klub je moral izpolniti določene kriterije, da bi novica postala uradna. Uprava kluba sporoča, da so vrhovni ljudje lige NFL zadovoljni z manjšimi popravki na stadionu in da bo prilljubljeni “Ray-Jay” gostil 55. zaporedni vele-spektakel ameriškega nogometa.

Solastnik Bucaneersov Bryan Glazer se je po lepih novicah za klub s Floride hitro oglasil: “Odobritev NFL lige, da bo 55. Superbowl gostila Tampa za družino Glazer, organizacijo Bucaneersov in celotno regijo Tampa Bay pomeni velika čast,” je povedal Glazer.

Tampa je Superbowl gostila že kar petkrat, nazadnje v sezoni 2009, ko so Pittsburgh Steelersi do rekordnega šestega prstana prišli z zmago nad Arizona Cardinalsi (27:23).