Patriots in Saints ponovno prepričljivo

NFL 13. Nov 201711:38 > 11:41
Getty Images

Deseti teden lige NFL je prinesel novo zmago New England Patriots, ki so se tokrat znesli nad obrambo Denver Broncos. Sedmič zapored so se zmage veselili New Orleans Saints, ki visoko porazili Buffalo Bills. Pittsburgh Steelers so se rešili v zadnjih sekundah proti Indianapolis Colts.

Getty Images

Zmago je Pittsburgh Steelers zagotovil kicker Chris Boswell, ki je dve sekundi pred koncem zadel za zmago z 20:17, medtem ko je pred tem zgrešil tako prosti strel kot konverzijo za eno točko. Steelers so bili pred tem že skorajda v izgubljenem položaju, saj so proti Colts zaostajali že z 0:10, a so se nato rešili in z izkupičkom 7-2 trenutno zasedajo prvo mesto v konferenci AFC. Ben Roethlisberger je podal za 236 jardov in dva touchdowna, temu pa je dodal eno prestreženo podajo. Naslednja tekma vodilne Steelers čaka že v noči na petek, ko se bodo pomerili s Tennessee Titans.

Novo zmago so dosegli Saints, ki so tokrat v gosteh povsem porazili Buffalo Bills. končni rezultat je bil 47:10 v prid gostom iz New Orleansa. Tri touchdowne je dosegel Mark Ingram, ki je po tleh skupno pretekel 131 jardov. K uspehu Saintsov je pripomogel še drugi tekač, novinec Alvin Kamara, s pretečenimi 106 jardi in enim touchdownom. Saints so skupno po tleh osvojili 298 jardov in dosegli šest touchdownov, s tem pa so še vedno na vrhu divizije NFC jug, medtem ko Buffalo Bills večajo zaostanek za New England Patriots.

Patriots so tokrat zmagali v Denverju, kjer v preteklih letih niso bili ravno uspešni. Tokrat so bili od začetka tekme boljši tekmec in Broncos premagali z 41:16. Patriots so po nekoliko slabšem začetku prišli do pete zaporedne zmage, Denver pa je utrpel peti zaporedni poraz. Brock Osweiler: 221 jardov, en touchdown in ena prestrežena podaja. obramba je že drugo tekmo zapored dopustila veliko število točk, zato verjetno pri Denverju sledijo spremembe — sploh na položaju prvega podajalca. Tovrstnih sprememb zagotovo ne bo pri Patriotsih, kjer je Tom Brady podal za 266 jardov in tri touchdowne.

Novo zmago so osvojili Minnesota Vikings, ki so premagali Washington Redskins. Prvič po decembru 2015 je bil v kadru Vikingov Teddy Bridgewater, ki se počasi vrača po hudi poškodbi kolena. Tekmo je na mestu prvega podajalca začel Case Keenum, ki je podal za 304 jarde, štiri touchdowne in dve prestreženi podaji. Prva zvezda je bil sicer lovilec Adam Thielen, ki je ujel osem žog za 166 jardov in en touchdown. Po treh zaporednih porazih so do nove zmage prišli Green Bay Packers, ki so se razveselili sploh prve zmage z Brettom Hundleyem kot prvim podajalcem. Packers so bili v Chicagu od Bearsov boljši s 23:16.

V derbiju med Atlanto in Dallasom so se visoke zmage s 27:7. Cowboys so tokrat prvič igrali brez kaznovanega Ezekiela Elliotta. Edini touchdown so Cowboys dosegli že v prvi četrtini prek Daka Prescotta, ki je utrpel kar osem sackov. Šest od tega jih je dosegel Adrian Clayborn, ki je bil prvi junak Falconsov. Slednji so prišli do pete zmage letos in ohranjajo upe na končnico, medtem ko Cowboys brez Elliotta — vrne se lahko šele v 16. tednu — čaka izjemno težka naloga.

Do prve zmage so prišli San Francisco 49ers, ki so z 31:21 premagali razglašene New York Giants. Tako edina ekipa brez zmage še ostajajo Cleveland Browns, ki so tokrat klonili proti Detroit Lions (24:38).

Liga NFL, 10. teden:

Tampa Bay Buccaneers- New York Jets 15:10