Norost: Eli do konca sezone na klop?!

NFL 29. Nov 20178:48 > 8:50
Jonathan Daniel/Getty Images

New York Giantsi imajo eno izmed najslabših sezon v zgodovini kluba, trener Ben McAdoo pa se je odločil za radikalno potezo in - po posvetovanjem z lastnikom franšize - mesto podajalca za prihajajočo tekmo z Raidersi prepustil Genu Smithu, medtem ko bo legendarni Eli Manning tokrat sedel na klopi.

Glede na to, da so Giantsi izgubili vse možnosti za nastop v končnici, saj so na enajstih tekmah zabeležili le 2 zmagi, se je McAdoo odločil preizkusiti alternativo, Gena Smitha, ki je pred tem igral pri Jetsih.

Morda bo do konca sezone priložnost za dokazovanje dobil tudi novinec v ligi, Davis Webb. “Ta teden bo proti Oaklandu začel Geno, v zadnjih petih tekmah pa morda dobi priložnost tudi Davis,” je dejal trener McAdoo.

Tako bo trener, ki Giantse vodi od začetka lanske sezone prekinil niz 210 zaporednih tekem, na katerih je mlajši izmed bratov Manning začel na položaju podajalca. Na rigurozno odločitev “stroke” so nekateri bivši igralci franšize odreagirali zelo ostro.

Tu ne gre samo za Elija. Strah me je za celotno organizacijo, ki je šla v napačno smer. Če ta klub kdo zastopa dostojno, je to prav Eli Manning. To je sramota,” je dejal dvakratni udeleženec Superbowla, Kurt Warner, ki je na položaju “quarterbacka” pri Giantsih Eliju predal štafeto.

Neprijetno presenečen je bil tudi dolgoletni Manningov trener v moštvu New Yorka, Tom Coughlin, s katerim sta skupaj prišla do dveh prstanov: “Presenečenje, je premila beseda. Tukaj sem popolnoma na njegovi strani. Rad ga imam. Vem, da imajo težko sezono, vendar pa je ta poteza zelo moteča.

Daljši niz tekem, ki jih je začel na položaju “quarterbacka” tako ostaja varno v rokah legendarnega Bretta Favreja, ki je serijo raztegnil na 297.

Med navijači New Yorka živi prepričanje, da bi morali čim prej odpustiti McAdooja, saj je Manninga danes svetovni splet že začel povezovati z nekaterimi drugimi klubi v ligi. Najbolj pogosto se omenjajo Denver, New Orleans, Minnesota in Jacksonville.