Eagles nekoliko presenetljivo, Patriots pač ne

NFL 14. Jan 201812:46 > 12:54
GettyImages

Prva dva dvoboja divizijskega vikenda sta se za domače ekipe končala uspešno. Philadelphia je v izdihljajih tekme zdržala pritisk Atlante, medtem ko dvonov o zmagovalcu na Gillette Stadiumu nikoli ni bilo.

Dvoboj Philadelphie in Atlante se je za domače začel slabo, saj je po prvih napakah kazalo precej drugače kot pa kaže končni izkupiček. Eagles so v napadu kar trikrat izgubili žogo, Falconsom predali žogona lastnih 20 jardih, nato pa je Jake Elliott še zgrešil PAT. Kljub temu so Eagles pred polčasom dosegli touchdown prek Legarretta Blounta. Rezultat ob polčasu je kazal 10:9 v prid Falcons.

V drugem delu so Eagles pokazali popolnoma drugačen obraz. Nick Foles je v napadu iskal svoje lovilce in jih tudi našel. Njegova statistika: 23/30, 286 jardov po zraku. Obramba je bila prav tako učinkovita, saj Falcons v drugem polčasu niso dosegli ene same točke. Matt Ryan in soigralci so imeli sicer na koncu možnost doseči touchdown, vendar Julio Jones ni ujel Ryanove podaje, s čimer se je končala tudi sezona Atlante. Julio Jones je ujel 9 žog za 101 jard, Ryan: 22/36, 210 jardov in en touchdown. Izjemno skromno je odigral tekač Devonta Freeman, ki je v 10 poskusih teka osvojil zgolj 7 jardov, je pa Freeman ujel edini touchdown Falconsov. Eagles se bodo naslednji teden v konferenčnem finalu pomerili z zmagovalcem tekme Minnesota Vikings — New Orleans Saints.

Enega je dosegel tudi Rob Gronkowski.Tom Brady je podal za 337 jardov in tri touchdowne. Patriots se bodo že sedmič zapored pomerili v finalu konference, kjer jih čaka zmagovalec tekme med Pittsburghom in Jacksonvillom.

Divizijski vikend, sobota:
Philadelphia Eagles – Atlanta Falcons 15:10
New England Patriots – Tennessee Titans 35:14
Nedelja:
Pittsburgh Steelers – Jacksonville Jaguars
Minnesota Vikings – New Orleans Saints

V Foxboroughu so se prepričljive zmage veselili Patriots, ki so ugnali Tennessee Titans. Pats so v vseh fazah igre nadzorovali tekmo in Titansom niso dopustili nikakršnega presenečenja. Marcusa Mariotto so sackali kar osemkrat, obramba pa je ponovno dopustila le 14 točk. Pri Titans naj bi po besedah trenerja Mika Mularkeya tekmo nekoliko otežila lažja poškodba Mariotte v prvi četrtini, zaradi česar so bili v nadaljevanju omejeni. Derrick Henry tokrat ni blestel tako kot prejšnji teden, saj je pretekel le 28 jardov. Obramba Patsov je bila dobra, v napadu sta se v kader vrnila Chris Hogan in James White, oba pa sta dosegla touchdown. Enega je dosegel tudi Rob Gronkowski. Tom Brady je podal za 337 jardov in tri touchdowne. Patriots se bodo že sedmič zapored (!) pomerili v finalu konference, kjer jih čaka zmagovalec tekme med Pittsburghom in Jacksonvillom.