Polom Crosbyja, Browns z Mayfieldom do druge zmage

NFL 8. Okt 20184:12 > 4:17
Streeter Lecka/Getty Images

Pet zgrešenih strelov na gol za Green Bay Packers in Masona Crosbyja, najdaljši kick v zgodovini v režiji Grahama Gana in druga letošnja zmaga Cleveland Browns so vrhunci tokratne nedelje v ligi NFL.

Detroit Lions, pred začetkom tekme prikovani na dno NFC sever, so tokrat na domačem Ford Fieldu gostili Green Bay Packers.

Lions so začeli izjemno podjetno in oslabljene Packers – v napadu sta manjkala tako Randall Cobb kot Geronimo Allison – potisnili v globoko luknjo ob polčasu (0:24).

V drugem delu so Packers nekoliko oživeli in se približali na 24:14, a so se nato Lions ponovno odlepili. Prva zgodba tekme v Detroitu je zagotovo polom Mason Crosbyja. Doslej izredno zanesljiv kicker je zgrešil kar pet strelov na gol, od tega tri že v prvem polčasu, nato pa temu dodal še en strel za dodatno točko.

Packers (2-2-1) so tako sedaj skupaj z Minnesota Vikings na drugem mestu divizije, medtem ko so Lions ujeli priključek s preostankom lige.

Vikings so v ponovitvi finala konference NFC iz lanske sezone tokrat na Lincoln Financial Fieldu uprizorili popolnoma drugačno tekmo kot pred nekaj meseci.

Tokrat so Vikings razliko naredili v drugi četrtini in se Eaglesom oddaljili na 17:3, a so se nato domači vrnili z jurišem v zadnji četrtini, kar pa je bilo kljub temu premalo za preobrat.

Vikings so na krilih Kirka Cousinsa (30/37, 1 TD, 301 jard) prišli do druge letošnje zmage. Drugič letos so se veselili tudi v Clevelandu, kjer pa so Browns za tokratno zmago ponovno potrebovali podaljšek, sicer že tretji letos.

V podaljšku je za zmago proti Baltimore Ravens zadel Greg Joseph. Baker Mayfield je podal za 342 jardov po zraku in en touchdown.

Browns so sedaj z izkupičkom 2-2-1 s Pittsburgh Steelers na tretjem mestu divizije AFC sever; Baltimore Ravens (3-2) so drugi in Cincinnati Bengals (4-1) prvi.

Vodilni v NFC jug ostajajo Carolina Panthers, ki so tokrat proti New York Giants odnesli celo kožo zahvaljujoč Grahamu Ganu in njegovemo 63 jardov dolgemu prostemu strelu, ki ga je zadel ob izteku časa.

Panthers so slavili četrto letošnjo zmago s 33:31, medtem ko so New York Giants utrpeli nov poraz. Potezo tekme je sicer ukradel Gano, saj je bil zadeti prosti strel tudi njegov osebni rekord – a akcija Giantsov, pri kateri je do žoge prišel Odell Beckham Jr. in za 57 jardov dolgo touchdown podajo, svojo prvo v karieri, našel Saquona Barkleya.

Danes smo odigrali dobro,” je tokratno srečanje v Charlottu s prejšnjimi primerjal Beckham. “Bili smo nekoliko prekratki, vendar smo igrali dobro,” je bil prepričan po tekmi.

Napeto je bilo v Seattlu, kjer so Seahawks gostili doslej še neporažene LA Rams. Jared Goff je med tekmo izgubil dve izmed svojih najljubših tarč – Brandina Cooksa in Cooperja Kuppa –, a je Rams ponovno rešil Todd Gurley, ki je dosegel tri touchdowne.

Seahawks so dobro odigrali v napadu in Russell Wilson je s tremi podajami za touchdown in dolgimi, lahkimi žogami v končno cono izgledal kot Wilson iz prejšnjih sezon. Rams so iz Seattla na koncu sicer odnesli celo kožo in zmago s 33:31.

Poraza ne poznajo niti Kansas City Chiefs, ki so se tokrat pomerili z Jacksonville Jaguars. Chiefs so vodili že z 20:0, a so se nato Jaguars le zbrali in dosegli dva touchdowna. Patrick Mahomes je zbral 313 jardov, a ostal brez podaj za touchdown in vrgel dve prestreženi podaji.

Njegov kolega Blake Bortles je na drugi strani za Jaguars izgubil štiri žoge, tj. vrgel štiri prestrežene podaje. Obramba Chiefs je tokrat odigrala dobro, saj so poleg štirih prestreženih podaj kar 12-krat naleteli na Bortlesa, poskrbeli pa so tudi za eno izgubljeno žogo, tj. fumble.

V napadu so Chiefs skupno dosegli 435 jardov proti statistično najboljši obrambi lige. Mahomes tokrat resda ni vrgel podaje za touchdown, je pa dosegel enega po tleh, tako kot tudi Kareem Hunt.

Obramba je eno izmed prestreženih podaj pretvorila v pick-six. Chiefse nov test čaka že naslednji teden, ko se bodo v tekmi tedna pomerili z New England Patriots.