Tekma leta v Foxboroughu, neporaženi ostajajo le Rams

NFL 15. Okt 20189:30 > 9:33
Getty images/ Patrick Smith

Šesti teden v ligi NFL je prinesel obračun dveh izmed najboljših ekip v ligi NFL, saj so New England Patriots gostili Kansas City Chiefs. Zmage s 43:40 so se veselili domači.

Pittsburgh Steelers so v divizijskem obračunu prišli do zmage v izdihljajih tekme, po nekaj tednih so se zmage veselili tudi Atlanta Falcons. Carolina Panthers so klonili proti Washington Redskins, Seattle Seahawks pa so se v Londonu poigrali z Oakland Raiders.

Nedeljska večerna tekma je bila prava poslastica. New England je dominiral v prvem polčasu, ki ga je dobil s 24:9, a so se nato vloge v drugem delu spreobrnile in Chiefs so s Patrickom Mahomesom na čelu pokazali, zakaj so bili vse do obračuna v Foxboroughu neporaženi. Po napeti končnici je z 28 jardov dolgim strelom na gol odločil Stephen Gostkowski.

Drame ni manjkalo niti v Cincinnatiju, kjer je srečanje odločil Antonio Brown, ki je zgolj deset sekund pred koncem ujel podajo Bena Roethlisbergerja, nato pa skupno zbral 31 jardov za touchdown, s katerim so Steelers povedli s 26:21.

Steelers so nato uspešno pretvorili še konverzijo za dve točki in na koncu slavili z 28:21. S tem so Roethlisberger in soigralci prišli do tretje letošnje zmage in se sedaj v prosti teden odpravljajo izredno optimistično — čez dva tedna, ko Steelers gostijo Cleveland Browns — saj naj bi se čez dva tedna v ekipo vrnil tekač Le’veon Bell. Bengals tokrat kljub porazu s štirimi zmagami ostajajo na vrhu divizije AFC sever.

Nekoliko zanimivejše postajajo stvari v NFC vzhod, kjer so Dallas Cowboys tokrat pošteno nadigrali Jacksonville Jaguars: 40:7. Dak Prescott je tokrat podal za 183 jardov in dva touchdowna, enega pa je dosegel po tleh.

Skromno predstavo je prikazal tudi Blake Bortles z le 149 podanimi jardi in enim touchdownom, a tudi eno prestreženo podajo. Obe omenjeni ekipi imata sedaj po tri zmage in tri poraze — Cowboys so s tem izkupičkom na drugem mestu NFC vzhod, medtem ko so Jaguars skupaj s Houston Texans in Tennessee Titans vsi skupaj v boju za vrh AFC jug.

Titans so tokrat krepko izgubili proti Baltimore Ravens; slednji so bili boljši z 21:0. Marcus Mariota je odigral izredno slabo: 10 zaključenih podaj iz 15 poskusov in 117 jardov. Bolje je odigral Joe Flacco, ki je zbral 238 jardov po zraku in en touchdown, pa tudi vrgel eno prestreženo podajo. Tekač Alex Collins je dosegel dva touchdowna.

Niz treh zaporednih porazov je prekinila Atlanta z zmago proti Tampa Bay Buccaneers. Končni rezultat je bil 34:29 v korist Falconsov. Buccaneers so imeli pred koncem tekme priložnost za zmago, a DeSean Jackson ni ujel žoge, kar je pomenilo četrti poraz za Bucse.

Neporaženi še naprej ostajajo Los Angeles Rams, ki so se tokrat odpravili v zasneženi Denver. Broncos so premagali s 23:20. Za Broncos je to že četrti zaporedni poraz, s čimer se je glavni trener Vance Joseph znašel na vse bolj vročem stolčku. Case Keenum je bil tokrat neprepričljiv: 25 zaključenih podaj iz 41 poskusov, 322 jardov, dva touchdowna in ena prestrežena podaja.

Na drugi strani ni blestel niti Jared Goff (14/28, 0 TD, 1 INT), je pa zato odlično delo opravil tekač Todd Gurley: 28 poskusov teka, 208 jardov in dva touchdowna. V prvem polčasu je sicer poškodbo gležnja utrpel Cooper Kupp, ki pa se je nato v drugem delu vrnil, a napad po zraku vseeno ni stekel. V vrstah obrambe Denverja ja sicer blestel Bradley Chubb s tremi sacki.

V letošnji sezoni skorajda ne mine teden brez tekme, v kateri se ne bi igral podaljšek. Tokrat je bil le-ta za zmagovalca potreben v Miamiju. Dolphins, za katere je na mestu prvega podajalca tokrat začel Brock Osweiler, saj se je Ryan Tannehill poškodoval, je zmago slavil s 47 jardov dolgim prsotim strelom tik pred iztekom dodatnih 10 minut.

Dolphins so sicer večino tekme zaostajali, nato pa se je Osweiler prebudil z vadnji četrtini oz podaljšku. V zadnjih 25 minutah tekme je uspešno zaključil 10 izmed 14 podaj, zbral 223 jardov po zraku in podal za dva touchdowna. Dolphins so tako prišli do četrte zmage letos, medtem ko so Bears z izkupičkom 3-2 še vedno na vrhu divizije NFC sever.