Teden presenečenj v ligi NFL

NFL 10. Dec 20189:19 > 9:49

14. teden v ligi NFL je bil zagotovo najbolj zanimiv letos. Favoriti so se pošteno opekli, izmed favoriziranih moštev so celo kožo odnesli le ekipe Kansas City Chiefs, New Orleans Saints in Dallas Cowboys, ki sta zmagala po podaljšku.

V večerni tekmi so Chicago Bears v dvoboju izgubljenih žog premagali Los Angeles Rams s 15:6. Mitch Trubisky se je vrnil po odsotnosti dveh tekem zaradi poškodbe rame, a ni sijal. Prav tako je imel slabo tekmo Jared Goff, ki je vrgel kar štiri prestrežene podaje. Trubisky je vrgel dve. Dobro so odigrali pri obrambi Bearsov, ki so do tedaj najboljšo ekipo na zahodu omejili na šest točk (nič v drugem polčasu). Najmanj točk, ki so jih Rams dosegli do te tekme, je 24.

Rams so s porazom padli na drugo mesto konference, kar so že v tekmi prej izkoristili New Orleans Saints, ki so z 28:14 premagali Tampa Bay Buccaneers. Bears so se povzpeli na tretje mesto in imajo odlično možnost za osvojitev divizije NFC sever.

Četrti so Dallas Cowboys, ki so tokrat premagali Philadelphia Eagles po podaljšku z 29:23. Blestel je Amari Cooper, ki je dosegel kar tri touchdowne in zbral 217 jardov. Odkar so Cowboys v zameno za izbor na naboru prejeli Cooperja, se je izboljšala tudi njihova učinkovitost. Dak Prescott je tokrat podal za 455 jardov, v podaljšku pa sta prav Prescott in Cooper poskrbela za t. i. walk-off touchdown.

Eagles in njihove možnosti za končnico na drugi strani kopnijo. Poškodbe v obrambi jim ne pomagajo, Carson Wentz je izjemno neprepričljiv, medtem ko imajo Eagles z izkupičkom 6-7 izjemno težak razpored: LA Rams v gosteh, doma s Houston Texans in Washington Redskins v gosteh.

V konferenci AFC je Chiefs edina ekipa izmed najboljših štiri, ki je tokrat odnesla celo kožo. Po podaljšku so bili s 27:24 boljši od Baltimore Ravens. Slednji so bili dobro minuto pred koncem rednega dela že ob vodstvu 24:17 na pragu skalpa, a je Patrick Mahomes ponovno dokazal, da ga ne gre izločiti. V četrtem poskusu je vrgel izjemno žogo, Tyreek Hill je ujel podajo, ki je Chiefsom ponudila novo življenje. Damien Williams je dosegel touchdown 53 sekund pred koncem, v podaljšku pa je Harrison Butker zadel 35 jardov dolg gol. Ravens so nato dobili priložnost za vsaj izenačenje, a Robert Griffin, ki je v igro vstopil po poškodbi Lamarja Jacksona, ni uspel dobili prvega poskusa.

Chiefs so izkoristili kiks preostalih treh ekip: New England Patriots so bili na pragu zmage, nato pa so Miami Dolphins izkoristili obupno igro na zadnji posesti in prišli do čudežnega touchdowna prek Kenyana Draka. Patriots so trenutno z izkupičkom 9-4, enaki izkupiček imajo Houston Texans, ki so tokrat klonili proti Indianapolis Coltsom in prekinili niz devetih zaporednih zmag.

Niz treh porazov imajo Pittsburgh Steelers, ki so tokrat izgubili proti Oakland Raidersom s 24:21. Ben Roethlisberger se je v prvem polčasu poškodoval, nato pa se na igrišče vrnil na sredi zadnje četrtine in Chrisu Boswellu ponudil možnost za izenačenje, a je Boswell zgrešil in Steelers so trenutno na četrtem mestu konference AFC. Steelers čaka težak razpored: New England Patriots, New Orleans Saints in Cincinnati Bengals.

Izgubili so tudi Denver Broncos, ki so tokrat klonili proti San Francisco 49ersom. Blestel je tight end George Kittel, ki je že v prvi četrtini dosegel 210 jardov. 49ers so tako nekoliko otežili situacijo za Broncose, ki se še borijo za končnico.

Izjemno zanimiva tekma se obeta v noči na torek, ko se Minnesota Vikings odpravljajo na težko gostovanje v Seattle. Tekmo si lahko ob 2:20 ogledate na kanalu Sportklub.