NFL: Derbi v Los Angelesu v znamenju poškodb

NFL 16. Sep 20196:02 > 6:17

Zloglasno ponovitev finala konference NFC iz lanskega leta so tokrat vnovič dobili Los Angeles Rams. Baltimore do nove zmage, tokrat nad Arizono, medtem ko je po dobri predstavi obrambe prejšnji teden tokrat dobro odigral tudi napad Green Baya.

Philadelphia in Atlanta sta vnovič odigrali tesno tekmo, Pittsburgh pa je še drugič zapored klonil, tokrat je bil boljši Seattle. Packers so v derbiju divizije NFC sever premagali Minnesoto.

Derbi tedna je bil sicer odigran v Los Angeles Colliseumu, kjer smo gledali ponovitev obračuna med domačimi Rams in New Orleans Saints. Tokrat govora o kakšni veliki sodniški napaki ni bilo, sta pa tekmo močno zaznamovali dve poškodbi ključnih igralcev Drew Brees je že v prvi četrtini prejel udarec v prst desne roke in zato obsedel na klopi, Aaron Donald pa je zaradi poškodbe hrbta sredi druge četrtine odšel v garderobo.

LA Rams so odigrali odlično; obramba je odigrala dobro in močno omejila Teddyja Bridgewaterja, Jared Goff pa se je v drugem polčasu le prebudil. Podal je za 285 jardov in touchdwon, enega pa je dosegel še sam po tleh. Na drugi strani Teddy Bridgewater ni bil tako uspešen, ni pa še znano, kako resna je poškodba Breesa — v kolikor ga ne bo več tednov, je sezona Saintsov, v kateri Sean Payton in druščina ne skrivajo Super Bowl apetitov, ogrožena.

Tekma med Atlanto in Philadelphio je bila prav tako ponovitev obračuna iz končnice in sicer divizijske tekme v sezoni 2017, ko so se zmage veselili Eagles. Tokrat so bili gostje iz Philadelphie dobri dve minuti pred koncem v vodstvu z 20:17, a je Matt Ryan v četrtem poskusu za tri jarde našel samega Julia Jonesa, ki je neovirano stekel proti končni coni in dosegel touchdown za vodstvo s 23:20. Philadelphia je imela 38 sekund pred koncem nov poskus, a naveza Carson Wentz—Zach Ertz ni uspešno pretvorila četrtega poskusa za osem jardov in zmage so se veselili Falcons, ki so tako popravili vtis iz tekme prejšnji teden, sploh kar se tiče igr ev napadu. Eagles lahko za končni neuspeh krivijo zgolj sebe, saj so v prvem polčasu igrali preslabo; Wentz je na koncu sicer zbral 230 jardov in podal za touchdown.

Green Bay Packers so že na uvodni tekmi proti Chicagu pokazali, kako dobra je njihova obramba, tokrat pa so potrdili, da bojazen za uigranost in kreativnost ni upravičena. Aaron Rodgers in Packers so hitro začeli; Rodgers je uspešno zaključil prvih devet izmed desetih podaj, v prvi četrtini pa poskrbel za dva touchdowna. V drugi četrtini so povedli celo z 21:0, na polčas pa odšli s prednostjo 11 točk. V drugem delu se je napad nato nekoliko umiril, a Minnesota tega ni uspela izkoristiti.

Ponovno se moramo zahvaliti naši obrambi in koordinatorju Miku Pettinu, ki so nas ponovno rešili,” je ob koncu tekme povedal Rodgers, ki je zbral 209 jardov in dva touchdowna. Nekoliko manj uspešen je bil Kirk Cousins, ki je podal za 230 jardov, touchdown, vrgel pa tudi dve prestreženi podaji. Z dvema zmagama so Packers na vrhu divizije NFC sever, medtem ko so vse preostali tri ekipe polovično uspešne.

Baltimore nadaljuje z dobrimi predstavami. Tokrat so premagali Arizono s 23:17. Do prve zmage so prišli tudi Detroit Lions, ki so v zadnjih minutah tekme s prestreženo podajo Philipa Riversa odločili srečanje. New England so z novo pridobitvijo, Antoniom Brownom, ki je že takoj na prvi tekmi dosegel touchdown, osmešili Miami Dolphins. Pittsburgh Steelers so klonili še drugič zapored; a bolj kot poraz lahko Steelerse skrbi poškodba njihovega podajalca Bena Roethlisbergerja, o kateri bo znanega več v ponedeljek.