NFL: Packers prepričljivo prek Chiefsov, vrnitev Breesa

NFL 28. Okt 201912:44 > 12:58
Aaron Rodgers

Po skoraj polovici rednega dela sezone sta neporaženi še dve ekipi - New England Patriots in San Francisco 49ers. Prvi so tokrat premagali neprepričljive Cleveland Browns, drugi pa so odpihnili Carolina Panthers.

V tekmi tedna so Green Bay Packers premagali Kansas City Chiefs, New Orleans Saints pa so z Drewom Breesom odčitali lekcijo Arizoni. Houston Texans so se proti Oakland Raidersom na koncu le izvlekli, a za to plačali visoko ceno.

San Francisco 49ers ohranjajo popoln izkupiček. Tokrat so se znesli nad Carolina Panthers. Na krilih Tevina Colemana, ki je že v prvem polčasu dosegel tri touchdowne, skupno pa štiri, in DE Nicka Bose, ki je poskrbel za eno prestreženo podajo, so prišli še do sedme zaporedne zmage in tako ostajajo vodilna ekipa. Jimmy Garoppolo je že v prvi četrtini našel Emmanuela Sandersa, njihovo novo okrepitev, obramba pa je skupno prišla do treh prestreženih žog.

Na drugi strani je bil najboljši posameznik tekač Christian McCaffrey, ki je v 14 poskusih prišel do 117 jardov in enega touchdowna. 49ers tako ostajajo vodilna ekipa v konferenci NFC, medtem ko so Panthers ujeti na sredini lestvice. Kyle Allen bo kljub porazu ostal začetni podajalec vsaj do takrat, ko prvo ime Panthersov Cam Newton popolnoma okreva po poškodbi gležnja.

V tekmi tedna na Arrowhead Stadiumu, kjer domači Kansas City Chiefs niso mogli računati na Patricka Mahomesa, so gostovali vroči Green Bay Packers. Ponovno je blestel Aaron Rodgers, ki je podal za 305 jardov in tri touchdowne.

Dva od tega je ujel Aaron Jones, ki je po zraku ujel kar 159 jardov, po tleh pa jih je dodal 67 in pripomogel, da so Packers na Arrowheadu zmagali prvič po novembru 2007. Chiefs so bili v igri za morebitno zmago vse do konca. Matt Moore, ki nadomešča poškodovanega Mahomesa, je podal za 267 jardov in dva touchdowna.

Chiefs so začeli nekoliko počasneje, a nato so se v drugem delu prvega polčasa vendarle prebudili in prek touchdownov Travisa Kelceja in Mecola Hardmana ob polčasu vodili s 17:14. V drugem delu so nato Packers stopili na plin in tekmo odločili s povezavo dveh Aaronov — Rodgers je našel osamljenega Jonesa, ki je dosegel 67 jardov dolg touchdown za sedmo letošnjo zmago.

Zmage so se veselili tudi New England Patriots, ki tako ostajajo edina neporažena ekipa v konferenci AFC. Tokrat so se veselili zmage proti Clevelandu. Browns so praktično tekmo odločili v prvi četrtini s tremi izgubljenimi žogami – dvakrat je žogo izgubil tekač Nick Chubb, Baker Mayfield pa je vrgel izjemno ponesrečeno prestreženo podajo.

Patriots so darilo Brownsov seveda izkoristili, Tom Brady je podal za 259 jardov in dva touchdowna, oba pa je ujel Julian Edelman. Patriots tako ostajajo popolni, ob tem pa je trener Bill Belichick prišel do posebnega mejnika, 300. zmage v ligi. Browns nadaljujejo serijo neprepričljivih predstav, polnih lastnih napak in imajo po sedmih tekmah na svojem kontu le dve zmagi. V drugi polovici sezone imajo sicer lažji razpored, vendar bodo morali za končnico bolj paziti na žogo in biti učinkoviti v rdeči coni.

Drame ni manjkalo v Chicagu, kjer je napad še vedno pod drobnogledom kritikov — domačih navijačev. Obramba namreč odigra svoje, medtem ko jih napad večkrat pusti na cedilu. Tokrat je Mitchell Trubisky sicer Bearse na koncu je popeljal do priložnosti za zmago, a so navijači Bearsov videli njim znani scenarij.

Štiri sekunde do konca so namreč želeli ustreliti na gol za zmago, a je Eddie Piñiero zgrešil 41 jardov dolg strel. Končni rezultat je bil 17:16 v prid prav tako neprepričljivih LA Chargersov. Bears, katerih težave glede neučinkovitosti v napadu so sicer v številu jardov nadigrali tekmece iz Los Angelesa, vendar so bili v zaključkih akcij premalo zbrani.

Chargers, ki so bili že v izgubljenem položaju, so tako po Piñierovi napaki prišli do tretje letošnje zmage. “Vedeli smo, da potrebujemo zmago, pa naj bo to z 2:0, 3:2, 35:0 ali pa s 17:16. Ta zmaga je še kako pomembna za nas,” je po tekmi dejal podajalec losangeleške ekipe Philip Rivers.

Bolj prepričljivi so bili njihovi kolegi iz druge strani mesta, ki so tokrat na londonskem Wembleyu igrali s Cincinnati Bengals. LA Rams so sicer vpisali novo zmago, absolutno prvo ime pa je lovilec Cooper Kupp, ki je dosegel kar 220 jardov po tleh in en touchdown.

Visoke zmage so se veselili tudi New Orleans Saints, ki so tokrat odpihnili Arizona Cardinalse. Dobra novica za Saintse je vrnitev njihovega prvega podajalca Breesa. Ob odsotnosti Alvina Kamare že drugi teden zapored so Saints na krilih Breesa prišli do sedme zmage letos, Brees pa je podal za 373 jardov in tri touchdowne.

Do nove zmage so prišli tudi Houston Texans, ki so v zadnji četrtini prišli do odločilnega touchdowna za zmago nad Oaklandom, a so za to plačali visoko ceno. Poškodoval se je njihov DE JJ Watt, ki bo zaradi strgane mišice izpustil preostanek sezone.