NFL: 49ers prepričljivo ostajajo na vrhu

NFL 25. Nov 201911:24 > 11:38
Jimmy Garoppolo; Foto: Getty Images

V nočni tekmi, od katere so si navijači lige NFL obetali največ vznemirljivosti, so San Francisco 49ers deklasirali Green Bay Packers. Patriots so v tesni tekmi na krilih obrambe premagali Dallas Cowboys, po drami in zgrešenem prostem strelu v New Orleansu pa so na koncu slavili domači Saints.

Tekma med San Francisco 49ers in Green Bay, ki je bila šele pred dvema tednoma prestavljena v večerni termin, ni prinesla tako želenega napetega obračuna, saj se je na Levi’s Stadiumu odvijal bolj enosmeren promet. 49ers so odličnost svoje obrambe pokazali že v prvi akciji tekme, ko je Nick Bosa poskrbel za fumble Aarona Rodgersa.

Obrambna linija 49ersov je ves večer nadlegovala in pritiskala na Rodgersa, ki se pod pritiskom ni znašel in je bil sackan kar petkrat. Zbral je vsega 104 jarde in podajo za touchdown. Na drugi strani je bil veliko bolj uspešen Jimmy Garoppolo, ki je zbral 253 jardov in dve podaji za touchdown.

Najprej je ob koncu prvega polčasa, ko so 49ers že vodili z dvema touchdownoma razlike, našel Deeba Samuela, nato pa v drugem delu podal še do Georga Kittla, ki je skupaj zbral kar 129 jardov, potem ko je zadnji dve tekmi izpustil zaradi zlomljene kosti v gležnju. 49ers tako z izkupičkom 10-1 ostajajo na prvem mestu konference NFC, medtem ko so Packers izenačeni z divizijskim rivalom Minnesoto Vikings (8-3).

Do enakega izkupička kot 49ers so se z zmago nad Dallas Cowboys prebili tudi New England Patriots, ki so v vnovični tesni tekmi tokrat ugnali Kavboje. V deževnem Foxboroughu smo videli le en touchdown, ki ga je v prvem polčasu dosegel novinec N’Keal Harry, potem ko je Matthew Slater blokiral predajo žoge Cowboysov. Celotno tekmo sta sicer blesteli obe obrambi — New Englandu je uspelo prvega lovilca Amarija Cooperja popolnoma onemogočiti, Dallas pa je dobro pokrival tarče Toma Bradyja, ki je bil ponovno močno omejen s svojimi lovilci.

Cowboys so imeli znotraj dveh zadnjih minut še eno možnost, da spreobrnejo tekmo, vendar je na četrtem poskusu žoga Cooperju padla na tla in Patriots so tako osvojili deseto letošnjo zmago. Dallas sicer ostaja na vrhu divizije NFC vzhod, vendar jih za divizijsko krono čaka še trdo delo.

Novo zmago so vpisali tudi New Orleans Saints, ki pa so za novo slavje trepetali prav do konca. Carolina Panthers se je namreč v igro vrnila po zaostanku 13 točk v zadnji četrtini. Touchdowna sta dosegla Christian McCaffrey in D.J. Moore. Ob izenačenem rezultatu 31:31 nekaj minut pred koncem so imeli Panthers možnost preiti v vodstvo, vendar je Joey Slye zgrešil prosti strel ter tako ponudil novo priložnost Saintsom, ki pa je niso izpustili iz rok.

Drew Brees je žogo pripeljal blizu končne cone, Wil Lutz pa je ob izteku časa zadel 33 jardov dolg field goal, kar je zadostovalo za deveto letošnjo zmago. Ponovno je blestel Michael Thomas, ki je tokrat dosegel 101 jard in touchdown.

Na drugi strani sta dva touchdowna dosegal akr dva igralca — Moore in McCaffrey — in tudi Kyle Allen je odigral solidno, a to ni bilo dovolj za skalp Saintsov.

Do nove zmage so prišli tudi Seattle Seahawks, ki so premagali tokrat izredno slabe Philadelphia Eagles. Prva zvezda tekme na Lincoln Financial Field je bil tekač Rashaad Penny, ki je zbral 129 jardov po tleh in touchdown. Podajo za touchdown je dodal še Russell Wilson in Seahawks ostajajo v stiku s 49ers. A vse še ni izgubljeno niti za Eagles, ki kljub le petim zmagam in šestim porazom ostajajo v tesnem boju za divizijo NFC vzhod.

Tokrat je Carson Wentz odigral izjemno slabo, a so bili Eagles izjemno oslabljeni tudi na poziciji lovilca. Ob koncu tekme je sicer Wentz našel Zacha Ertza za podajo za touchdown, vendar je bilo prepozno za karkoli drugega kot korekcijski popravek končnega izida.

Buffalo Bills so tokrat dokaj prepričljivo premagali Denver Broncose. Do novega mejnika je prišel njihov tekač Frank Gore, ki se je s 65 jardi na večni lestvici po osvojenih jardih (15,289) povzpel na tretje mesto ter prehitel svojega idola iz otroških let Barryja Sandersa. Pred Gorom ostajata še Walter Payton (16,726) in Emmitt Smith (18,355). Bills so sicer osvojili osmo letošnjo zmago in ostajajo v boju za zadnji dve mesti, ki vodita v končnico.