Tom Brady ima nov klub – veteran se seli na Florido

NFL 18. Mar 202010:34 > 10:37
Maddie Meyer/Getty Images

Zvezdnik ameriškega nogometa in lige NFL Tom Brady si bo po 20 letih igranja za New England Patriotse nadel dres drugega kluba. 42-letni podajalec, ki je s Patriotsi osvojil šest naslovov, bo prihodnjo sezono igral za Tampa Bay Buccaneers.

Po poročanju ameriških medijev bo za mnoge najboljši podajalec vseh časov za eno sezono prejel kar 27 milijonov evrov plače.

Brady je v Ligi NFL debitiral že novembra leta 2000, na naboru pa je bil izbran šele kot 199. V svoji karieri je kar 14-krat zaigral na tekmi zvezd, trikrat pa prejel nagrado za najkoristnejšega igralca lige.

Za 42-letnika bo izziv v novem klubu izredno zahteven. New England je franšiza, ki je v zadnjih dveh desetletjih vselej igrala v končnici in z Bradyjem nastopila v devetih finalih, Tampa pa je končnico zadnjič okusila leta 2007. Ob vesti, da se Brady seli na Florido, so v klubu takoj zaznali izdatno povečano zanimanje za sezonske vstopnice.

Nova sezona lige NFL se bo začela 10. septembra, Super Bowl pa bo v novi sezoni gostila prav Tampa.