Dalton se po devetih letih poslavlja od Cincinnatija

NFL 30. Apr 202018:37 > 18:39
Michael Hickey/Getty Images

NFL franšiza Cincinnati Bengals se je po devetih letih poslovilca od podajalca Andyja Daltona, ki je Cincinnati petkrat popeljal v končnico Lige NFL.

Gre za pričakovano odločitev, saj so se Bengalsi na letošnjem naboru odločili za novega podajalca Joea Burrowa, ki so ga izbrali kot prvega. Dalton je zato postal višek.

Burrow bo s tem dobil veliko priložnost, Dalton, ki je bil član Cincinnatija od leta 2011, pa bo zdaj iskal nov klub. V preteklih osmih sezonah je postal najuspešnejši podajalec v zgodovini franšize po številu podaj za zadetek (204), v kategoriji pridobljenih jardov s podajami pa je na drugem mestu večne lestvice (31.594).

Andy bo vedno imel posebno mesto v zgodovini našega kluba, ima pa tudi posebno mesto v mojem srcu,” je ob slovesu dejal predsednik kluba Mike Brown in dodal: “To je težak dan za naš klub, saj smo vedno cenili njegov pristop. Andyja cenimo in se mu zahvaljujemo.

Cincinnati je pred to odločitvijo skušal izpeljati tudi menjavo, a nobeden ni bil pripravljen trgovati. Za Daltona so se sicer zanimali pri Jacksonvillu, a na koncu odstopili od posla. Nobenega interesa ni pokazal New England, ki ima na tem položaju po odhodu Toma Bradyja veliko vrzel.