NFL: Odprti trening centri, a ob strogih omejitvah

NFL 16. Maj 202010:20 > 10:22
Naomi Baker/Getty Images

Nekateri klubi v ligi NFL so odprli svoje stadione in trening centre, v skladu s predpisi lokalnih oblasti, pa še to le za osebje kluba. Igralcem je vstop za zdaj še prepovedan.

V dopisu, poimenovanem “Faza 1”, ki ga je naokoli razposlal komisar lige NFL, Roger Goodell, je strogo prepovedano zbiranje strokovnega štaba in vseh trenerjev, treningi so še zmeraj oddaljena realnost.

V objektu kluba je lahko prisotnih največ 50 zaposlenega osebja, še z vsemi ostalimi (čistilke, hišniki in ostali podizvajalci) pa ne več kot 75 oseb. Igralcem Goodell naroča, naj še zmeraj trenirajo individualno, objekt pa lahko obiskujejo samo v primeru zdravljenja kakšne poškodbe.

Potem, ko bomo uspešno vpeljali to prvo fazo, bodo državne in lokalne oblasti počasi popuščale s strogimi ukrepi. Upajmo, da bomo v relativno kratkem času lahko govorili o začetku skupinskih treningov,” je napisal Goodell.

Vsi klubski objekti so bili zaprti od 25. marca, kar je naročila ameriška vlada.