Novo ime Redskinsov je 'Washington Football Team'

NFL 23. Jul 202021:06 > 21:18
Ezra Shaw/Getty Images

Zaradi rasnih nemirov po ZDA se je NFL ekipa iz Washingtona odločila spremeniti ime, pod katerim je bilo osnovano moštvo "Redskins." Dokler se ne najde trajna rešitev, bodo uporabljali začasno ime "Washington Football Team". Pri tem iznajdljivem imenu tudi LeBron James ni mogel brez komentarja.

Franšiza se bo za zdaj imenova Washington Football Team. Član Los Angeles Lakersev ni skrival razočarjanja nad to potezo.

Resno? Neverjetno! In imeli so dolg naporen sestanek odbora glede tega imena …” je zapisal LeBron James na Twitterju.

Klub iz prestolnice se je za to potezo odločil na priporočilo družbe Fedex, ki je odkupila pravice do imena stadiona, njen lastnik pa je manjšinski delničar bivših Redskinsov. ‘Rdečekožci’ so rasistično ime za ameriške domorodce in po akciji “Black Lives Matter”, ki se je sprožila po smrti Georgeja Floyda, so se pri Washingtonu odločili spremeniti ime. Washington Football Team bo uradno ime franšice za sezono 2020.

Pri klubu spodbujajo, da navijačiji, medini in drugi začnejo takoj uporabljati to ime.