NFL: Goodell napisal pismo navijačem

NFL 28. Jul 20208:29 > 8:32
Getty Images

Komisar lige NFL Roger Goodell je v pismu navijačem orisal, kako se liga pripravlja na tekmovanje med pandemijo koronavirusa.

Medtem, ko so se igralci začeli zbirati v pripravljalnih taborih, je Goodell opomnil, kako je covid-19 svet obrnil na glavo.

“Covid-19 bo še naprej predstavljal velik izziv v vseh aspektih življenja v ZDA. Ameriški nogomet ni nobena izjema”, je zapisal Roger Goodell.

“Na vsakem koraku smo osredotočeni na varnost igralcev, trenerjev, osebja, navijačev in naših skupnosti. Sledimo navodilom zdravnikov in strokovnjakov za javno zdravje v vseh zveznih državah, kjer igramo. V našem vodniku za sezono 2020 je varnost naša prva prioriteta in ostala bo na prvem mestu ob povratku igralcev na igrišče.”

Liga NFL in združenje igralcev (NFLPA) sta v petek sklenila dogovor o povratku na igrišča, potem ko so odpovedali vse pripravljalne tekme pred sezono. Goodell je že marca ukazal zaprtje vseh klubskih objektov, ti pa so se počasi in zelo previdno začeli odpirati šele v zadnjih tednih.

“Liga NFL v sezoni 2020 ne bo takšna, kot smo je bili vajeni. Igralci, trenerji in osebje bodo redno testirani za virus, nekaj časa celo vsak dan. Tekme predsezone smo odpovedali. Vsi bodo morali slediti striktnim zdravstvenim in varnostnim protokolom, da varujejo sebe in ostale. V primeru pozitivnega testa imamo pripravljena vsa navodila in smernice za izolacijo in za preprečevanje širjenja okužbe”, je dodal Goodell in nadaljeval:

“Celo območje ob stranski črti bo videti drugače. Lokalne in državne smernice nam bodo pomagale pri odločitvi, ali lahko na stadion pridejo gledalci. Te prilagoditve so nujne, da zmanjšamo tveganje za vse vpletene.”

Goodell je poudaril še, da se bodo morali vsi prilagoditi in navedel primer virtualnega nabora aprila meseca.

Liga NFL se je odločila, da ne bo uvedla t. i. mehurčka, kar so naredile lige NBA, NHL, MLS in WNBA. Baseballska liga MLB, ki prav tako ne tekmuje v mehurčku, je že po treh dneh doživela prvi izbruh virusa, ko je bilo pozitivnih 13 članov ekipe Miami Marlins in prišlo je do prvih odpovedi tekem. Tudi zaradi te novice obstaja dodatna zaskrbljenost glede Goodellovega načrta za ligo NFL.

“Ta teden se začenjajo pripravljalni tabori in preden se bova zavedali, bo nova sezona tukaj. To je vedno najbolj optimističen čas leta za naše navijače in za vseh 32 ekip. V letu, ki je bilo nenavadno težko za našo državo in ves svet pa upamo, da bo energija tega trenutka prinesla nekaj potrebovanega optimizma.”

Če bo vse v redu, bo prva tekma nove sezone odigrana 11. septembra.

Kot ste gledalci vajeni, bomo tekme lige NFL znova prenašali ekskluzivno na Sportklubu.