Lestvica najboljših evropski moštev ameriškega nogometa

wild boars

Na seznamu specializirane strani americanfootballinternational.com, so se izmed klubov regiji edini znašli Kragujevac Wild Boarsi, ki so na 11. mestu.

Na lestvici ni nobene slovenske ekipe, pa čeprav v avstrijski ligi AHL vse večji pečat pušča kolektiv ljubljanskih Silverhawksov, v CEFL Cupu pa se kali kranjska ekipa Alp Devils.

Kragujevčanom je mesto na renomirani lestvici prinesel brezhiben učinek v dosedanjem poteku sezone, saj so na domačih tleh premagali največje rivale (Beograd Vukovi, Novi Sad Dukes), v CEFL ligi pa nadigrali turške prvake Koč Ramse in za nastop v finalu proti Swarco Raidersom iz Innsbrucka potrebujejo samo še zmago nad Budapest Cowbellsi.

Prvi na seznamu so dvakratni zaporedni evropski prvaki in prvai Nemčije v zadnjih štirih sezonah, New Yorker Lionsi iz Braunschweiga, sledijo trikratni zmagovalci Eurobowla, prej omenjeni tirolski Raidersi, ki so jih lani premagali Vukovi.

SAAF/Goran Milosavljević