Teja Belak blizu medalji na evropskem prvenstvu

Atletika 22. Apr 201717:33 > 17:38
Getty Image

Teja Belak je na evropskem prvenstvu v gimnastiki v romunskem Cluju na preskoku osvojila sedmo mesto.

Medtem, ko je Belakova z oceno 14,183 osvojila sedmo mesto, je nova evropska prvakinja postala vsega 16-letna Francozinja Coline Devillard (14,466).

Na drugo mesto se je uvrstila Britanka Elissa Downie (14,350), tretja je bila Madžarka Boglarka Devai (14,316).

Pri prvem skoku nisem pričakovala takšnega doskoka, glavo sem imela malo preveč nazaj in me je malo zabilo. Ocena je bila v redu, desetinko nižja kot v kvalifikacijah. Hitro si lahko s petega mesta na sedmem,” je po tekmi dejala Belakova, ki pa z rezultatom ni razočarana: “Pričakovala sem, da medalje ne bom dobila, razen, če bi se kateri ponesrečilo. Zadovoljna sem, da sem naredila, kar sem morala. Ta skoka sta za medaljo prelahka.”

Za Belakovo, ki prav danes praznuje 23. rojstni dan, je to tretja najboljša uvrstitev na evropskih prvenstvih.