Janežič na svetovnem prvenstvu brez polfinala

Atletika 5. Avg 201713:22 > 13:24

Na svetovnem prvenstvu je v teku na 400 m Luka Janežič ostal brez polfinala, potem ko je v svoji kvalifikacijski skupini zasedel šesto mesto. Vrhunec drugega dneva bo finale teka na 100 m, ko bo zlato medaljo branil Usain Bolt.

Janežič je dolgo okleval glede nastopa, saj je imel pred prvenstvom visoko vročino in trebušne težave. Ko je v Londonu vendarle potrdil nastop, je dejal, da cilj ostaja polfinale, finalni nastop pa bi bil presenečenje, ki je bilo po njegovih besedah možno. Toda bil je daleč od napovedanega oziroma želenega. S časom 46,06 je v drugi kvalifikacijski skupini v cilj pritekel na šestem mestu. Zlahka je s 45,27 zmagal branilec naslova in svetovni rekorder Wayde van Niekerk.

Šprinterski kralj Bolt bo po prvenstvu končal bogato kariero. V petek je Jamajčan, ki brani zlato, suvereno kljub slabšemu štartu opravil s kvalifikacijami. Polfinale bo ob 20.05. To je njegov zadnji posamični nastop, nato ga čaka še štafeta 4 x 100 m.