Vir: Getty Image/Adam Nurkiewicz
Atletika 12.08.2017 | 16:44

SP v atletiki: Ob 22:50 zadnji nastop Usaina Bolta

Najhitrejši šprinter vseh časov Usain Bolt bo na predzadnji dan Svetovnega prvenstva v atletiki, z jamajško štafeto na 4x100m še zadnjič v karieri poizkusil osvojiti zlato.

Bolt

Vir: Getty Images/Matthias Hangst

Četverica jamajških šprinterjev je v kvalifikacijah zasedla tretje mesto. Hitrejši od njih so bili Američani in Britanci.

V finalu bodo nastopili tudi Francozi, Kitajci, Japonci, Turki in Kanadčani.

Finale je na sporedu ob 22:50, Bolt pa si bo bogato kariero želel zaključiti z zlato kolajno, ki mu je ni uspelo osvojiti na posamični preizkušnji, kjer je zasedel tretje mesto.