Domen Hafner pozitiven na dopinškem testu

Atletika 28. Mar 201810:42 > 10:48
Matthew Lewis/Getty Images

Po poročanju Slovenske protidopinške agencije (Sloado) je na dopinškem testu padel slovenski atlet Domen Hafner, ki je prejel štiriletno prepoved nastopanja.

Domen Hafner, sicer 24-letni atlet kluba AK Železniki, je bil pozitiven na dopinškem testu. Aktualni državni prvak v polmaratonu je prejel štiriletno prepoved nastopanja zaradi uživanja darbepoetina. Hafner se je odpovedal testiranju vzorca B in priznal kršenje pravil.

24-letnik je 27. januarja letos na maratonu v Dubaju osvojil 17. mesto, z osebnim rekordom 2:22:16 pa za slabi dve minuti zaostal za normo za evropsko prvenstvo avgusta v Berlinu (2:20:30).

Dva urinska vzorca, odvzeta po maratonu v Dubaju po prihodu v domovino 29. januarja, sta po poročilu s strani Mednarodne dopinške organizacije Wade akreditiranega laboratorija v Saibersdorfu vsebovala darbepoetin,” so zapisali pri Sloado.

Hafner je naslov slovenskega prvaka v polmaratonu osvojil 28. maja lani na 37. maratonu treh src v Radencih, kjer je sicer zasedel skupno tretje mesto. Član AK Železniki je lani nanizal še nekaj dobrih rezultatov, nase pa opozoril že v preteklosti.