Atletska zveza potrdila pet potnikov na EP v Beograd

Atletika 21. Feb 201719:39 > 19:48
AZS

Na seji upravnega odbora Atletske zveze Slovenije (AZS) so potrdili udeležence evropskega dvoranskega prvenstva v Beogradu. Zaenkrat so potrjeni kandidati Luka Janežič, Anita Horvat, Neja Filipič, Petra Koren in Maruša Černjul, rok za izpolnitev mednarodnih norm pa je februar.

AZS

Od ostalih je zaenkrat še najbliže nastopu Tina Šutej.

Najpomembnejše tekmovanje zimskega dela sezone bo sicer od 3. do 5. marca v srbski prestolnici, glavno tekmovanje celotne sezone pa bo avgustovsko svetovno prvenstvo v Londonu.

Člani UO so potrdili tudi tri nove člane na predlog predsednika AZS Romana Dobnikarja, ki bo okrepil gospodarski del odbora in zveze. Med njimi so Aleš Cantarutti, državni sekretar na ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo, ponovno tudi poslovnež Dušan Olaj, generalni direktor in lastnik podjetja Duol, ter Željko Puljić, ki je prav tako v že bil član UO AZS, sicer pa vodi podjetje Iskratel, proizvajalca telekomunikacijske opreme.