Hamilton dominiral v Sočiju, Yamaha v Kataloniji

Formula 1 26. Sep 202015:14 > 15:15
Mark Thompson/Getty Images

V nedeljo bodo na svoj račun prišli ljubitelji bencinskih hlapov, saj bodo v Sočiju brneli motorji dirkalnikov formule 1, v Kataloniji pa motorji razreda MotoGP.

Kvalifikacije pred VN Rusije v Sočiju je dobil aktualni svetovni prvak Lewis Hamilton (1:31,304). Britanec je za več kot pol sekunde prehitel Nizozemca Maxa Verstappna (+ 0,563), medtem ko je bil tretji Finec Valtteri Bottas (+ O,652). Drugi dirkač Mercedesa in čan Red Bulla sta bila tudi edina, ki sta se Hamiltonu približala na manj kot sekundo, saj je že četrti Sergio Perez v Racing Pointu zaostajal 1,013 sekunde.

V prvi deseterici so kvalifikacije končali še Ricciardo, Sainz, Ocon, Norris, Gasly in Albon. Še naprej agonijo preživljajo pri Ferrariju. Charles Leclerc je končal na 11. mestu, Sebastian Vettel pa še štiri mesta nižje, za piko na i sta se Monačan in Nemec le za las izognila trčenju. Hamilton bo v nedeljo lovil 91. zmago v karieri, s čimer bi se na prvem mestu večne lestvice izenačil z Michaelom Schumacherjem.

Dirkači razreda MotoGP se bodo za točke pomerili v Kataloniji. Dirko bo iz prvega startnega mesta začel Franco Morbidelli (1:38,798), ki mu bosta družbo v prvi vrsti delala še Fabio Quartararo (+ 0,210) in Valentino Rossi (+ 0,331). Dirkači Yamahe so skupno zasedli štiri od prvih petih mest.