Ferrari dominiral na petkovih treningih v Sočiju

Formula 1 28. Apr 201720:10 > 20:14

Ferrarijeva dirkača sta bila najhitrejša na obeh petkovih prostih treningih na olimpijski stezi v Sočiju, kjer bo v nedeljo dirka za VN Rusije. Prvi trening pred četrto preizkušnjo letošnje sezone je dobil Finec Kimi Räikkönen, drugega pa njegov moštveni tekmec Sebastian Vettel.

Getty Image

Na prvem prostem treningu je Kimi Räikkönen za 45 tisočink sekunde prehitel Mercedesovega asa, sicer rojaka Valtterija Bottasa, tretje mesto pa je zasedel Bottasov moštveni kolega Lewis Hamilton, ki je zaostal šest desetink sekunde. Trenutni vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva, Seb Vettel, je bil peti z dobro sekundo zaostanka.

Na drugem treningu se štirikratni svetovni prvak prebil na čelo časovne razpredelnice s časom 1:34,120 in na ta način dosegel najhitrejši krog dneva. Drugi je bil moštveni tekmec Räikkönen z 0,263 sekunde zaostanka, tretji pa Bottas.

Da sta v tem trenutku Mercedes in Ferrari razred zase, je potrdil še Hamilton s četrtim mesto. Njegov zaostanek za Vettlom je to pot znašal 1,42 sekunde.

V soboto so v Sočiju ob 14. uri na sporedu kvalifikacije, v nedeljo ob 14. uri pa dirka za VN Rusije.