Vettel v boksih do zmage na prestižni VN Monaka!

Formula 1 28. Maj 201715:47 > 15:48
Mark Thompson/Getty Images

Voznik Ferrarija Sebastian Vettel je zmagal na dirki za veliko nagrado Monaka, šesti dirki letošnje sezone v svetovnem prvenstvu formule 1. Poskočni konjiček v kneževini ni slavil dvojne zmage vse od leta 2001, skupno pa je za Ferrari to v Monaku že jubilejna deseta zmaga!

Štirikratni svetovni prvak je drugič zmagal na ulicah Monte Carla, kjer je vpisal še svojo 45. zmago v karieri, pred moštvenim kolegom Kimijem Raikkonenom. Na tretjo stopničko odra za zmagovalca pa se je povzpel Daniel Riccardo iz Red Bulla.

Dirka v kneževini sicer ni postregla s pretiranim razburjenjem, a je obeležila dominacijo Ferrarija in velik incident, v katerem sta se znašla Sauberjev as Pascal Wehrlein in Jenson Button iz McLarna.

Raikkonen je sicer vodil na dirki neposredno po startu, a je bilo njegovo prvo mesto ogroženo v trenutko, ko ga je italijanska ekipa poklicala v bokse. Vettel je bil takrat na drugem mestu, a ker je njegov moštveni kolega zapeljal po novem pnevmatike, je vozil najhitrejše kroge na stezi in povečal razliko. Ko je prišel njegov čas za uvoz v bokse, je imel dovoljh časa, da se na asfalt vrne pred svetovnim prvakom iz leta 2007.

Dvojna zmaga Ferrarija nikoli ni bila zares vprašljiva, čeprav se je Vettlova prednost 18 krogov pred krogom izničila, ko je na stezo zapeljal varnostni avtomobil. Pred uvozom v predor je namreč prišlo do kontakta med Buttnom in Wehrleinom, nakar se je Nemčev dirkalnik obrnil bočno za 90 stopin in ostal naslonjen na zaščitno ogrado. K sreči je dirkač Sauberja iz dirkalnika splezal nepoškodovan, toda dirka je bila končana za oba akterja nesreče.

Shaun Botterill/Getty Images

Tretje mesto je osvojil Red Bullov as Daniel Ricciardo. Avstralec je imel podobno taktiko kot Vettel, zaradi česar je na stezi ostal dlje od tekmecev, preden se je odločil za menjavo kompleta gum. Tako je prehitel Mercedesovega asa Valtterija Bottasa in moštvenega kolega Maxa Verstappna.

Šesto mesto je osvojil dirkač toto Tossa Carlos Sainz, sedmo pa aktualni svetovni podprvak, Lewis Hamilton. Britanec je osvojil štiri točke in tako rešil dirko, katero je moral zaradi težav v kvalifikacijah tokrat začeti s skromnega 13. startnega položaja. Med dobitnike točk so se sicer vpisali še Romain Grosjean in Kevin Magnussen iz ekipe Haas Racing ter Felipe Massai iz Williamsa. Zanimivo, šesto dirko sezone je zaključilo samo 13 voznikov.

V skupnem seštevku prvenstva še naprej vodi Seb Vettel s 129 osvojenimi točkami, na drugem mestu mu sledi Lewis Hamilton s 104 točkami, tretji pa je Valtteri Bottas, ki ima 75 točk. Prvenstvo formule 1 se nadaljuje 11. junija na otoku Notre Damme, na stezi Gillesa Villeneuva v Montrealu.