Vettel pridobil kar 16 mest, do zmage Verstappen

Formula 1 1. Okt 201712:17 > 12:19

Max Verstappen je osvojil zadnji VN Malezije, a vlogo junaka dirke bo težko prevzel od Sebastiana Vettla, ki je pridobil kar 16 mest.

Verstappen je kmalu po štartu dirke izkoristil deloma izpraznjeno prvo vrsto in se s tretjega mesta prilepil na zadek sobotnega zmagovalca kvalifikacij Lewisa Hamiltona ter v četrtem krogu tudi švignil mimo njega. Nazaj se ni več oziral in pred vodilnim v skupnem seštevku držal varnih skorajda deset sekund prednosti do cilja. Hamilton je na koncu zasedel drugo mesto in prekinil zmagoviti niz v prvenstvu, tretji je bil Daniel Ricciardo, ki je v zaključku dirke mojstrsko za seboj zadrževal Vettla.

Vettel je imel težave s pogonskim agregatom že v kvalifikacijah in je zaradi menjave motorja štartal z zadnjega mesta, a je z briljantno vožnjo “rešil” ta konec tedna za Ferrari in napredoval za kar 16 mest – z 20. na četrto mesto. V boju za naslov svetovnega prvaka je Hamilton prednost pred Nemcem povečal za šest točk na 34.