Vettel slavil v Interlagosu

Formula 1 12. Nov 201720:18 > 20:21
Clive Mason/Getty Images

Sebastian Vettel je zmagal na dirki formule ena za VN Brazilije v Interlagosu. Drugi je bil Valtteri Bottas, tretji Kimi Räikkönen.

Mark Thompson/Getty Images

Vettel, drugi iz sobotnih kvalifikacij, je takoj po štartu prevzel vodstvo in relativno mirno dosegel peto zmago v sezoni. Lewis Hamilton, ki je dirko začel iz boksov, se je povzpel vse do četrtega mesta.

Dirko je najbolje začel odlični Nemec, ki je bliskovito štartal in že v prvem zavoju zavil pred Bottasa, ta pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Kasneje je prišlo do številnih trkov, Stoffel Vandoorne je s svojim mclarnom odstopil, enako sta storila tudi Kevin Magnussen in Esteban Ocon. Daniel Ricciardo je po trku, ki ga je utrpel v drugem zavoju, s svojim red bullom vendarle lahko nadaljeval dirko na repu kolone.

V 28. krogu je Bottas kot prvi izmed najboljših zavil v boks, krog zatem so se za postanek odločili še pri Ferrariju, po svež komplet gum je prišel Vettel. Tudi po postankih Räikkönena in Verstappna se razmerje med omenjenimi dirkači ni spremenilo. Vodil je Hamilton, ki je pred Vettlom imel dobre tri sekunde prednosti. V prvem in tretjem sektorju je bil hitrejši od Nemca, v drugem je v primerjavi z njim izgubljal okrog pol sekunde na krog. Svetovni prvak je v boks zapeljal v 44. krogu, na stezo se je vrnil na peto mesto. Za vodilnim Vettlom je zaostajal za dobrih 18 sekund (+18,232).