Bottas dobil zadnjo dirko sezone v Abu Dabiju

Formula 1 26. Nov 201715:09 > 15:45

Z dirko v Abu Dabiju se je danes končala sezona 2017 v formuli 1. Zmagovalec zadnje dirke v sezoni je postal Valtteri Bottas. Naslov svetovnega prvaka je že pred časom osvojil Lewis Hamilton. Konstruktorski naslov pa je znova romal v roke Mercedesa.

Z današnjo dirko se je končala letošnja sezona Formule 1, v kateri je spet prevladoval Mercedes, saj je še četrtič zapored osvojil tako posamični kot konstruktorski naslov svetovnega prvaka. Prevladoval je tudi Britanec Lewis Hamilton, ki si je že pred časom zagotovil četrti naslov svetovnega prvaka. Podprvak je bil Nemec Sebastian Vettel. Kot tretji pa je sezono končal Valtteri Bottas .

Dokaj monotono tekmo je dobil Bottas, ki je vodil skozi celotno tekmo, večino dirke mu je bil za petami Hamilton, ki pa je ob koncu popustil in na koncu za zmagovalcem zaostal za slabe štiri sekunde. Tretji je bil Vettel z zaostankom slabih 20 sekund. Četrto mesto je pripadlo Kimiju Raikonenu. Kot peti je končal Max Verstappen. Prva deseterica je bila povsem enaka kot včeraj z izjemo Daniela Ricciarda, ki je odstopil.

Na včerajšnji kvalifikacijah si je prvo startno mesto privozil Valtteri Bottas, drugi je bil Lewis Hamilton, tretji pa voznik Ferarija Sebastan Vettel.

Formula 1 se na steze znova vrača 25. marca, ko se bo prvenstvo začelo v Melbournu.