Formula 1 20. Jul 201810:18 > 10:20
Mark Thompson/Getty Images

Po Lewisu Hamiltonu so pri Mercedesu podaljšali pogodbo tudi z drugim voznikom - Valtterijem Bottasom.

Finski voznik Valtteri Bottas bo v ekipi Mercedesa tudi v naslednji sezoni, mogoče pa je, da bo lahko z moštvom podaljšal pogodbo še za eno leto.

28-letni Bottas je leta 2017 iz Williamsa prišel v Mercedes in v debitantski sezoni v dirkalniku tega moštva osvojil tretje mesto v skupni razvrstitvi v F1 s 305 točkami.

“Res sem srečen, da sem še naprej del neverjetne ekipe. Komaj čakam, da vidim, kaj bo prinesla prihodnost. Nadaljeval bom z delom in od sebe še naprej dajal 100-odstotkov, da bi izpolnil naše cilje. Posel je težak, a se splača,” je dejal Bottas.

Finec je v aktualni sezoni po desetih dirkah na petem mestu v skupnem seštevku s 104 točkami, medtem ko jih ima vodeči Sebastian Vettel v Ferrariju 171.

V karieri je Bottas slavil na treh dirkah Formule 1, 26 pa je bil na stopničkah. Novica o podaljšanju pogodbe z Bottasom je prišla le nekaj dni po tem, ko je Mercedes do leta 2020 podaljšal pogodbo z aktualnim svetovnim prvakom, Lewisom Hamiltonom.