Getty Images/Getty Images

Avtomoto

16.11.2019 | 22.29

Verstappen v Sao Paulu drugič do "pole" v karieri

Kvalifikacije na predzadnji dirki sezone v formuli 1 v Sao Paulu je dobil voznik Red Bulla Max Verstappen. To je zanj drugi pole-position v karieri.

Max Verstappen

Dan Istitene/Getty Images

Nizozemec je do drugega "pole positiona" v karieri prišel zahvaljujoč času 1:07.508.

Takoj za njim je kvalifikacije končal Sebastian Vettel s Ferarijem, na tretjem mestu pa je pristal letošnji stari-novi prvak Lewis Hamilton. Četrto mesto pa je osvojil Charles Leclerc

Dirka za VN Brazilije bo na sporedu jutri ob 21. uri.

Zamenjava stoletja: Vale v Mercedesu, Lewis na Yamahi!

Valentino Rossi in Lewis Hamilton bosta izmenjala vlogi in se preizkusila v povsem drugih vlogah. Italijanski motociklist bo tako vozil šampionski Mercedesov bolid, britanski šampion pa se bo vsedel na Yamahin motocikel.

Hamiltonu pete "pole"v Abu Dabiju, težave Ferrarija

Mercedes je absolutni zmagovalec kvalifikacij za zadnjo dirko v Formuli 1 za letošnjo sezono, ki bo jutri v Abu Dabiju. Novi-stari svetovni prvak Lewis Hamilton je še petič dobil kvalifikacije v ZAE, drugi je bil Valteri Bottas.

"Malo je dolgočasno gledati, kako Lewis redno zmaguje"

Dominacija Lewisa Hamiltona v Formuli 1 postaja dolgočasna tudi nekaterim voznikom in njegovim rivalom, zato je skrajni čas, da se nova generacija prebije naprej, pravi voznik Red Bulla Max Verstappen.

Hamilton: Želel sem biti kot Senna

Dirkač Mercedesa Lewis Hamilton je prepričan, da v Formuli 1 še lahko poveča svojo bero osvojenih naslovov svetovnega prvaka.