VN Francije odpovedana, se bo sezona začela v Avstriji?

Formula 1 27. Apr 202010:22 > 10:27
Mark Thompson/Getty Images

Organizatorji dirke Formule 1 za VN Francije so potrdili, da je letošnja dirka odpovedana zaradi trenutno velikih težav s pandemijo virusa Covid19 v tej državi. Prva dirka bi torej lahko bila na sporedu šele 5. julija, ko je na sporedu dirka v Spielbergu za VN Avstrije.

Dirk Formule 1 za VN Francije bi morala biti na sporedu konec junija, vendar je bila zaradi ukrepov Francije zaradi velikih težav s pandemijo virusa Covid19 odpovedana.

To je bila že 10. dirka v letošnji sezoni, ki je bila odpovedana oziroma prestavljena. Naslednja dirka na koledarju je dirka v Spielbergu za VN Avstrije, le ta je za enkrat na koledarju še vedno in sicer 5. julija.

So se pa organizatorji dirke na dirkališu Paul-Ricard tako že usmerili v organizacijo dirke v sezoni 2021.

V izjavi za javnost je nekaj besed spregovoril tudi prvi mož Formule 1 Chase Carey. “Cilj je julija, avgusta in v začetku septembra dirkati v Evropi, s tem da bi bila prva dirka v Avstriji prvi konec tedna v juliju. Septembra, oktobra in novembra bi dirkali v Evraziji, Aziji in Ameriki ter sklenili sezono v Perzijskem zalivu z dirko v Bahrajnu pred tradicionalnim zaključkom v Abu Dabiju. Tako bi imeli od 15 do 18 dirk.”

Hkrati je tudi že jasno, da se bo dirka (v primeru, da bo le ta izvedena) za VN Velike Britanije odvijala brez gledalcev.