Mir na vrhu sveta, dirko v Valencii dobil Morbidelli

MotoGP 15. Nov 202014:41 > 14:43
© Suzuki Motor Corporation 2004-2020

Španec Joan Mir (Suzuki) si je na predzadnji dirki sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu zagotovil naslov prvaka v elitnem razredu motoGP. Za potrditev lovorike je bilo dovolj sedmo mesto na današnji dirki za VN Valencie, ki jo je sicer dobil Italijan Franco Morbidelli (Yamaha SRT).

Joan Mir je tako prišel do svojega drugega naslova v karieri saj je bil leta 2017 prvak kategorije Moto3. Mladi 23-letni španski motorist je na prestolu nasledil Marca Marqueza in tako hkrati postal prvi dirkač, ki je osvojil naslov tako v Moto3 kot tudi v kraljevskem razredu. Mir je prav tako prinesel prvi naslov Suzukiju po 20 letih, ko je bil takrat prvak Kenny Roberts Jr.

Na predzadnji dirki sezone je mladi Španec vozil natanko toliko kot je bilo treba, da je na koncu osvojil naslov prvaka. Borba za zmago na VN Valencie je na koncu pripadla Francu Morbidelliju, ki je premagal Jacka Millerja. Na tretjem mestu je končal Pol Espargaro