Marquez ostaja "šerif" Teksasa

MotoGP 23. Apr 201721:33 > 21:45
Honda Racing Corporation

Voznik Repsol Honde Marc Marquez nadaljuje z nepremagljivostjo na VN ZDA. V peti dirki za Moto GP v Austinu je še enkrat več ostal nepremagan. Drugi je bil Valentino Rossi, tretji Dani Pedrosa.

Marquez je v Teksasu prišel do prve letošnje zmage, 56. v karieri, drugi pa je bil Valentino Rossi na Yamahi, ki je bil drugi navkljub temu, da so mu na koncu dodali pribitek 30 stotink, saj je po dotiku z Johannom Zarcojem ubral bližnjico. Tretji je bil še en dirkač Repsol Honde, Dani Pedrosa.

Poleg nepremagljivosti Marqueza je tretjo letošnjo dirko zaznamoval tudi hiter odstop (doslej) vodilnega v prvenstvu, Mavericka Viñalesa. Zdrsnil je že v drugem krogu. Na četrto mesto se je uvrstil Cal Crutchlow, peti je bil Zarco, šesti pa Andrea Dovizioso.

Uvrstitev na 2. mesto je Rossiju prinesla prevzem vodstva v supnem seštevku (56 točk). Sledita mu Viñales s 50 in Marquez z 28 točkami. Letošnji Moto GP se nadaljuje z VN Španije v Jerezu 7. maja.