Mirco Lazzari gp/Getty Images
Avtomoto 11.08.2017 | 16:29

Uradno: Miller k Pramac Ducatiju

Kar so tuji mediji že večkrat navedli, se je sedaj tudi uresničilo. Dirkač v razredu Moto GP, Avstralec Jack Miller bo prihodnjo sezono vozil za Pramac Ducati.

Jack Miller

Jack Miller

Mesto zanj je izpraznil Britanec Scott Redding, ki bo nastopal za Aprilio. Miller je podprvak razreda Moto3 iz sezone 2014, lani pa se je v Assnu veselil prve posamične zmage v kraljevskem razredu. Do sedaj je bil član moštva Marc VDS Honda.

Njegov klubski kolega bo Danilo Petrucci, ki bi utegnil dobiti tovarniški motor. Miller je s Pramac Ducatijem podpisal enoletno pogodbo, moštvo pa se bo samo odločilo, ali namerava z njim podaljšati še za kakšno sezono.

Marquez: ''Premirje z Rossijem? Odvisno od njega''

Motorista imata očitno še vedno 'neporavnane račune' iz leta 2015, ko naj bi Rossi izgubil zmago po krivdi Španca.

Deveti zaporedni pole Marqueza

Dirko za veliko nagrado Nemčije v Sachsenringu bo iz najboljšega startnega položaja začel aktualni prvak razreda MotoGP in vodilni v skupnem seštevku dirkač Repsol Honde Marc Marquez.

Pedrosa v Valencii med MotoGP legende

Španski dirkač Dani Pedrosa je tudi uradno napovedal, da se po koncu sezone poslavlja od razreda MotoGP, ki ga bo ob koncu sezone v Valencii uvrstil med legende kraljevega razreda.

Velika nagrada Nizozemske v Assnu v kraljevem razredu je prinesla veliko zanimivega dogajanja, na koncu pa se je zmage na "katedrali" veselil Marc Marquez. Na dirki smo videli več kot 100 prehitevanj, na čelu dirke pa je bilo kar šest dirkačev. Poglejte najzanimivejše trenutke spektakularne dirke.