Vir: Mirco Lazzari gp/Getty Images
Avtomoto 12.08.2017 | 15:05

Suvereni Marquez znova najhitrejši v kvalifikacijah

Aktualni svetovni prvak Marc Marquez je v kvalifikacijah za VN Avstrije osvojil najboljši startni položaj za jutrišnjo tekmo. To je bila že njegova 70. zmaga v kvalifikacijah.

Marc Marquez

Vir: Marko Trajković

Sijajnemu Špancu Marcu Marquezu je uspel najhitrejši krog, ki ga je prevozil v času 1:23.235. Tako je potrdil dominacijo že s prostih treningov na Red Bull Ringu. Drugo pozicijo si je priboril Italijan Andrea Dovizioso, kot tretji pa bo startal Jorge Lorenzo.

Takoj za prvo trojko so končali Maverick Vinales, Danilo Petrucci in Johann Zarco. Tretjo vrsto pa začenja veteran Valentino Rossi, ki je imel nekaj dobrih trenutkov, vendar se je zdelo kot, da varčuje z močmi in motorjem za jutrišnjo tekmo.

Jutrišnja tekma za VN Avstrije na Red Bull Ringu bo na sporedu ob 14. uri.