Vir: Mirco Lazzari gp/Getty Images
Avtomoto 13.08.2017 | 15:29

Dovizioso odbil napad Marqueza in slavil v Spielbergu

Voznik Ducatija Andrea Dovizioso je zmagovalec 11. dirke letošnjega prvenstva v kraljevem razredu Moto GP.

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso je do zmage prišel ob ogorčeni borbi v končnici dirke, ko je ubranil napad Marca Marqueza. Mladi Španec je voznika Ducatija v zadnjem ovinku najprej prehitel, a nato ni imel dovolj hitrosti, da bi ostal pred Italijanom, ki se je razveselil tretje zmage v tej sezoni.

Tretjo mesto je osvojil Dani Pedrosa, ki je za vodilno dvojico zaostal za več kot dve sekundi.

VN Avstrije je tako postregla z ogromno razburjenja, Ducati pa je znova dokazal, da je v Spielbergu najmočnejši. V lanski sezoni je na Red Bull ringu slavil Andrea Iannone, ki je takrat še vozil za italijansko moštvo.

V skupnem seštevku SP-ja ni prišlo do sprememb. Na prvem mestu ostaja Marquez, ki ima zdaj 174 točk, na drugo mesto se je prebil Dovizioso s 158 točkami, tretji pa je Španec Maverick Vinales, ki je danes končal na šestem mestu in ima na svojem računu zdaj 154 točk.