Marquez v zadnjem krogu preprečil italijansko slavje

MotoGP 10. Sep 201714:53 > 14:55
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Voznik Repsol Honde Marc Marquez je zmagovalec dirke za VN San Marina v Misanu. 13. dirka letošnjega svetovnega prvenstva v razredu MotoGP je bila napeta vse do zadnjega kroga, ko je Španec prehitel Italijana Danila Petruccija.

Mladi Španec je tako prišel do četrte zmage v tej sezoni in do skupno 59. v karieri. V cilj je pripeljal sekundo pred Petruccijem, ki je v zadnjem krogu razočaral številčne italijanske navijače. Na oder za zmagovalce se je uvrstil še voznik Ducatija Andrea Dovizioso.

Marc Marquez je sicer dolgo časa vozil za vodilnim Italijanom Danilom Petruccijem, a se mu v zadnjih krogih povsem približal ter ga v zadnjem krogu ob koncu ciljne ravnine tudi prehitel. Zadnji krog je Španec odpeljal perfektno in Petrucciju preprečil krstno zmago v elitnem razredu motociklističnega sveta.

V skupnem seštevu za svetovno prvenstvo v razredu MotoGP imata po 13 dirkah na vrhu Marquez in Dovizioso oba po 199 točk, tretji pa je Maverick Vinales (183 točk), ki je danes osvojil četrto mesto.

Naslednja dirka je na sporedu 24. septembra, ko je na vrsti VN Madžarske v Aragonu.