Marquez po zmagi vse bližje naslovu, Rossi peti!

MotoGP 24. Sep 201714:43 > 14:45
Mirco Lazzari gp, Getty Images Sport

Vozač Honde Mark Markez pobedio je u četrnaestoj trci u sezoni i osamostalio se na prvom mestu u generalnom plasmanu Moto GP šampionata.

Mark Marquez je ponovil lanski uspeh in tretjič v svoji karieri slavil pred domačimi gledalci, to je bila peta zmaga v letošnji sezoni.

Kot drugi je končal Dani Pedrosa, tretji je bil Jorge Lorenzo, četrti Maverick Vinales in peti povratnik Valentino Rossi.

Aktualni prvak je bil v kvalifikacijah šele na petem mestu, danes pa je 15. krogov pred koncem storil napako in zapustil stezo, ter padel na četrto mesto. Samo štiri kroga pozneje je prehitel Rossija in prevzel drugo mesto.

Marquez se je hitro vrnil nazaj in dihal za ovratnik Andrei Doviciozu ter osem krogov pred koncem znova prevzel vodilno mesto. Španec je danes tako upisal 34. zmago v svoji karieri.

S startnega položaja je najbolje startal še en domačin Lorenzo, ki je prevzel vodilno mesto od Vinalesa, ki je danes ni bil najbolj razpoložen za dirkanje. Rossi je dirko končal kot peti, kar je seveda po 24-ih po zlomu noge zares navdušujoče.

V skupni razvrstitvi vodi Marquez s 224 točkami, za njim pa so Doviciozo 208, Vinales 196, Rossi 157, Pedrosa 150…

Do konca sezona so na sporedu še štiri dirke, že naslednja je 15. oktobra na Japonskem.

Aktualni španski prvak je tako iz dirke v dirko bližje obranitvi naslova svetovnega prvaka.