Magični Marquez: Naslov ob 27 padcih

MotoGP 16. Nov 201721:51 > 21:53
Robert Cianflone, Getty Images Sport

Ko eden od dirkačev med sezono razreda MotoGP kar 27-krat občuti trdoto asfalta, je logično, da bi končal v bolnišnici, ne pa z naslovom svetovnega prvaka v žepu.

Robert Cianflone/Getty Images

A, pozor, govorimo o Marcu Marquezu. Izjemnega Španca na poti do četrtega naslova svetovnega prvaka v kraljevem razredu niso ustavili niti številni padci. Pri le 24-letih je končal svojo peto sezono med elito in z novim naslovom svetovnega prvaka.

V letošnji sezoni je šestkrat končal na najvišji stopnički, osemkrat je dirko začel iz najboljšega startnega položaja in Hondi prinesel svojevrstni hat-trick: zmago v skupnem seštevku, zmago med konstruktorji in proizvajalci. Da bi bila mera polna, Marquez pravi, da so padci eden od ključev njegovega uspeha.

“Res je, 27-krat sem padel, vendar sem se nekaj tudi naučil. Padel sem 27-krat, toda bil sem blizu, da bi morda padel 50-krat. To mi daje določen občutek na motorju. S 27 padci lahko ugotovite marsikaj,” je dejal Marquez.

Španec je pri le 24-letih že na osmem mestu večne lestvice, ko govorimo o številu naslovov svetovnega prvaka. Rekorder je Giacomo Agostini (15), Valentino Rossi jih ima devet, Marquez pa že sedaj šest.