Deveti zaporedni pole Marqueza

MotoGP 14. Jul 201815:02 > 15:04
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Dirko za veliko nagrado Nemčije v Sachsenringu bo iz najboljšega startnega položaja začel aktualni prvak razreda MotoGP in vodilni v skupnem seštevku dirkač Repsol Honde Marc Marquez.

Svetovni prvak je na dirkališču v Sachsenringu prišel že do svojega devetega zaporednega najhitrejšega startnega položaja in šestega zaporednega v Nemčiji. Marc Marquez je za piko na i do novega pole positiona prišel z novim rekordom steze v Sachsenringu, ki sedaj znaša 1:20,270.

V kolikor se bodo uresničile napovedi in bo Sachsenring v naslednji sezoni res izpadel iz koledarja, se bo rekord Marqueza dolgo obdržal.

Kvalifikacije je na drugem mestu končal Danilo Petrucci na Ducatiju, ki je za Marquezom zaostal vsega 0,025 sekunde. Italijan je bil na dobri poti do najhitrejšega startnega položaja, vendar ga je v zadnjem poizkusu prehitel aktualni prvak.

Marquez in Petrucciju bo družbo v prvi vrsti delal še v zadnjem času zelo vroči Jorge Lorenzo na Ducatiju (1:20,327), medtem ko si je četrto mesto privozil Yamahin Maverick Vinales (1:20,441).

V prvi deseterici so končali še Andrea Dovizioso, Valentino Rossi, Cal Crutchlow, Andrea Ianone, Alvaro Bautista in Dani Pedrosa, ki je ob začetku dirkaškega praznika v Sacshenringu napovedal slovo od kraljevega razreda po koncu sezone.