Avtomoto 11.08.2018 | 15:19

Marquez najhitrejši na Ducatijevi stezi

Marc Marquez je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko razreda MotoGP za VN Avstrije v Spielbergu. Aktualnemu prvaku bosta družbo v prvi vrsti delala dirkača Ducatija Andrea Dovizioso in Jorge Lorenzo. Valentino Rossi šele na 14. mestu.

Marc Marquez

Mirco Lazzari gp/Getty Images

Dirkač Repsol Honde si je v sosednji Avstriji privozil najhitrejši startni položaj številka 77 v karieri. Marc Marquez je s časom 1:23.241 prehitel tudi oba dirkača Ducatija, ki mu sicer steza v Spilbergu najbolj ustreza. Andrea Dovizioso je za Marquezom zaostal vsega 0.002 sekunde (1:23.243), tudi Jorge Lorenzo je bil zelo blizu (1:23.376).

Iz četrtega mesta bo nedeljsko dirko začel Danilo Petrucci (1:23.503), nato do desetega mesta sledijo Cal Crutchlow (1:23.812), Johann Zarco (1:23.887), Tito Rabat (1:23.922), Andrea Ianone (1:24.091), Dani Pedrosa (1:24.124) in Alex Rins (1:24.227).

Še naprej imajo velike težave pri Yamahi. Valentino Rossi je v kvalifikacijah zasedel šele 14. mesto, medtem ko je njegov moštveni kolega Maverick Vinales končal tri mesta višje.