getty images/mirco lazzari

Avtomoto

12.08.2018 | 17.11

VN Avstrije: Lorenzo v napeti dirki boljši od Marqueza

Španec Jorge Lorenzo (Ducati) je zmagovalec dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v avstrijskem Spielbergu.

V elitnem razredu motoGP je v razburljivi preizkušnji za las ugnal vodilnega v SP rojaka Marca Marqueza (Honda), tretji je bil Italijan Andrea Dovizioso (Ducati). Valentino Rossi je skozi dirko lepo napredoval in končal na šestem mestu.

Marquez kljub drugemu mestu v skupnem seštevku ohranja debelo prednost pred zasledovalci. Rossi za njim zaostaja 59 točk, Lorenzo pa 71.

V razredu moto2 si je zmago pridirkal Francesco Bagnaia (Kalex), ki se je z zmago zavihtel na mesto vodilnega v seštevku prvenstva v srednjem motociklističnem razredu.