Sedem let brez Marca Simoncellija

MotoGP 23. Okt 201813:32 > 13:36
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Na današnji dan pred sedmimi leti je na dirki za Veliko nagrado Malezije prvenstva Moto GP življenje izgubil italijanski motociklist Marco Simoncelli.

Simoncelli je preminil pri 25-ih letih, ko je na stezi v Maleziji izgubil kontrolo nad svojim motorjem, nato pa sta se vanj zaletela še Colin Edwards in Valentino Rossi in ni mu bilo pomoči.

Za mladega Italijana je bila to druga sezona v kraljevskem razredu, njegov najboljši rezultat pa je bilo drugo mesto v Avstraliji samo teden dni pred nesrečo.

Simoncelli je na Svetovnem prvenstvu debitiral na Veliki nagradi Češke leta 2002 kot voznik Aprilie. Največji uspeh je prišel leta 2008, ko je na Gileri postal prvak v kategoriji do 250 kubikov. V karieri je nastopil na 148 dirkah, zmagal je 14-krat, skupno pa 31-krat stal na stopničkah.

Bil je eden najpriljubljenejših dirkačev v Motu GP in mnogi so ga videli kot Rossijevega naslednjika. Kmalu po smrti so po njem poimenovali stezo v Misano, kjer se tekmuje za Veliko nagrado San Marina. Da priimek Simoncelli ostane Svetovnem prvenstvu je poskrbel njegov oče Paolo, čigar ekipa od lanske sezone tekmuje v kategoriji Moto3

Simoncellijeva smrt je bila zadnja v Svetovnem prvenstvu do Velike nagrade Katalonije 2016, ko je med drugim treningom življenje izgubil Luis Salom, iz kraljevske kategorije pa lani še Nicky Hayden, ko ga je med vožnjo s kolesom zbil avtomobil.