Vinales najhitrejši v Valencii, Marquez padel in bil 5.

MotoGP 17. Nov 201815:14 > 15:56
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Španec Maverick Vinales je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred zadnjo dirko sezone v Valencii. Svetovni prvak Marc Marquez je padel, vendar vseeno osvojil peto mesto. Valentino Rossi je razočaral in končal na 16. mestu.

Razburljive kvalifikacije je v elitnem razredu Moto GP je dobil Maverick Vinales, ki bo na jutrišnji dirki prvič v letošnji sezoni startal z najboljšega položaja. Drugo izhodišče si je v kvalifikacijah priboril njegov rojak Alex Rins (Suzuki), tretje pa Andrea Dovizioso (Ducati).

Domačin Marc Marquez s Hondo, ki si je naslov svetovnega prvaka zagotovil že pred časom, je kvalifikacije končal kot peti, potem ko je ob koncu kvalifikacij padel, vendar se je vrnil v bokse in pozneje nadaljeval z drugim motociklom.

Tokrat pa je povsem razočaral Valentino Rossi, ki je izpadel že v prvi kvalifikacijski skupini in bo jutri startal šele iz 16. mesta. Malenkost pred njim na 13. mestu je pristal Španec Jorge Lorenzo.