Rossi iz prvega mesta v Motegiju!

MotoGP 15. Okt 20168:06 > 8:15
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Dirkač Yamahe Valentino Rossi je osvojil najhitrejšni štartni položaj pred VN Japonske, 15. dirko letošnjega MotoGP prvenstva. The Doctor je na progi Twin Ring Motegi do tretjega letošnjega pole-positiona in 64. v karieri prišel s časom 1:43.954.

Devetkratnemu prvaku bosta družo v prvi štartni vrsti delala vodilni v skupnem seštevku Marc Marquez in Jorge Lorenzo.

Kvalifikacije v Motegiju so bile zelo zanimive, predvsem zaradi tega, ker je Lorenzo po padcu na treningu, šele tik pred začetkom dobil zeleno luč za odhod na progo. Španec je padel nekaj ur pred kvalifikacijami, zaradi česar so ga s helikopterjem prepeljali v bolnišnico na pregled glave, kjer so ugotovili, da ni utrpel nobene poškodbe.

Večino kvalifikacij je bil na prvem mestu Marquez, ki ga je v zaključku prehitel Rossi in se veselil 64. najhitrejšega položaja v karieri. Mladi Španec lahko že v nedeljo še tretjič postane svetovni prvak. Njegova prednost pred Rossijem znaša 52 točk, medtem ko Lorenzo zaostaja še 14 točk več.

V drugi štartni vrsti bodo dirko začeli Andrea Dovizioso, Cal Crutshlow in Aleix Espargaro. Na sedmem mestu je kvalifikacije končal Maverick Vinales pred Hectorjem Barbero, ki na Ducatiju menja poškodovanega Andrea Ianonea, Polom Espargarojem in Danilom Petruccijem.