Getty Images/Bryn Lennon

Avtomoto

15.06.2019 | 17.09

VN Katalonije: Quartararo še drugič dobil kvalifikacije

Mladi francoski motociklist Fabio Quartararo je bil v kvalifikacijah za VN Katalonije najhitrejši in bo jutrišnjo dirko začel z najboljšega startnega položaja.

Fabio Quartararo

Mirco Lazzari gp/Getty Images

Voznik Yamahe Fabio Quartararo bo drugič v svoji karieri dirko v razredu Moto GP začel z najboljšega startnega položaja, prvič se mu je to zgodilo prav tako v Španiji v Jerezu.

Mladi Francoz je že na treningih pokazal, da bi to lahko bil njegov vikend, vse skupaj je potrdil tudi z odlično opravljenim delom v kvalifikacijah. Do najboljšega startnega položaja je prišel s časom 1:39.484.

Aktualni svetovni prvak in trenutno vodilni v skupnem seštevku Marc Marquez bo jutri dirko začel z drugega položaja. Danes je bil Španec od zmagovalca počasnejši za 0.015 sekunde.

Tretje mesto je pripadlo Mavericku Vinalesu, četrti je bil Quartararojev moštveni kolega Franco MorbidelliDirkaški doktor Valentino Rossi je pristal na 5. mestu.